reklama

Ptáček junior zářil v Monze: Dojel si pro 4. místo, zajel nejrychlejší kolo a vede mezi nováčky

reklama

Je dobré vědět, že český motorsport má celou řadu talentů. Jedním z nich je Petr Ptáček junior, který momentální „válčí“ převážně v italské formuli 4. Na slavném okruhu v Monze si v neděli dojel pro krásné čtvrté místo. Mezi nováčky je dokonce průběžně na prvním místě.

Jeden trénink a hned do ostrého závodu. Tak nějak vypadala příprava Petra Ptáčka jr. na další díl italské Formule 4. Většina jeho soupeřů se se záludným okruhem seznamovala mnohem déle, hlavně pak měli zkušenosti z předchozích ročníků šampionátu. „Nebál jsem se. Naopak, na Monzu jsem se moc těšil,“ usmíval se český jezdec. První závod víkendu mu však vůbec nevyšel, když ani nebyl klasifikován, protože nedojel do cíle po kolizi, kterou zavinil Enzo Fittipaldi. Ovšem další závody už byly úplně o něčem jiném. Jakoby se postupně s tratí seznamoval.

Když se totiž do monopostu posadil podruhé, hned z toho bylo šesté místo. A to ještě nebyl všem dnům konec, naopak! V posledním závodě v Monze si Ptáček jr. dojel pro krásné čtvrté místo a dokonce zajel nejrychlejší kolo ze všech jezdců. „Věděl jsem, že se můžu zlepšovat. Moji konkurenti měli na okruhu náskok, testovali tu nebo závodili, já ne. Takže jsem s víkendem moc spokojený, i když mě samozřejmě mrzí, že jsem první závod nedojel.“ V celkovém průběžném pořadí jezdců je petr jedenáctý, mezi nováčky momentálně dokonce průběžně vede. Další podnik se jede za dva týdny v Misanu.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama