reklama

Ptáček junior se chystá na slavnou Imolu: Udrží průběžné třetí místo?

reklama

Italský šampionát vozů Formule 4 má před sebou další díl. Jezdce tentokrát přivítá slavný okruh v Imole a chybět u toho samozřejmě nebude ani český pilot Petr Ptáček junior. Ten bude navíc patřit mezi největší favority na „bednu“.

V sobotu a v neděli bude na programu další napínavá podívaná v rámci italské Formule 4. Českého fanouška může těšit, že jednu z hlavních rolí zde hraje i náš Petr Ptáček junior. Letošní sezóna mu zatím vychází opravdu parádně a díky skvělým výsledkům už se probojoval na průběžné třetí místo, navíc s úctyhodným náskokem vede pořadí nováčků. Nezasvěcený pozorovatel by mohl říct, že na co Petr sáhne, co se mu daří. Tím spíš, když zazářil i ve španělské F4, kam si na chvíli „doskočil“ v rámci přípravy. Nebyl by to ale tento talentovaný pilot, kdyby byl sám se sebou spokojen. „Mám ještě rezervy, dobře si to uvědomuji. Stále se učím, každý závod je pro mne velká škola,“ usmívá se Ptáček.

Necelých pět kilometrů dlouhý okruh u městečka Imola v provincii Bologna bude pro českého jezdce velkou výzvou. Je totiž jedním z mála, na kterém se jezdí proti směru hodinových ručiček, což je vždycky nezvyk a piloti se s tím musí sžít. Pro Petra by to však nemělo znamenat nic neřešitelného. Už dávno není žádným vyjukaným zelenáčem, prakticky během chvíle se svými výkony pasoval na favorita každého závodu, do kterého nastoupí. Jestli chcete vědět, jak to o víkendu dopadne, sledujete live streaming na webových stránkách italské F4 zde.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama