reklama

Radek Balaš: Zdeněk Svěrák řekl -Držte mi palce, aby se mi to líbilo. Tak snad bude spokojen!

reklama

„Mám za sebou řadu divadelních i muzikálových režií, takže nejsem v tomhle oboru úplným nováčkem. Musím ale přiznat, že úspěšným zvládnutím Trháku, který bude mít premiéru 25. října v Divadle Broadway absolvuji v uvozovkách režisérskou maturitu,“ řekl na tiskové konferenci k uvedení zmíněného díla Radek Balaš.

„Samozřejmě jsme konzultovali s jedním z autorů legendárního filmu, co a jak v muzikálu Trhák udělat, abychom byli všichni a především diváci spokojeni. Zdeněk Svěrák mi tehdy řekl – Držte mi palce, aby se mi to líbilo, a mě tak trochu polil studený pot. Když ovšem nahlédl do scénáře byl spokojen, takže se všichni, celá parta, která na Trháku dělá a bude makat moc těšíme. Zkoušet začínáme prvního června,“ uvedl Balaš.

„Víte, my když jsme filmový scénář s Ladislavem Smoljakem před řadou let dělali, tak jsme se za něj styděli. No a vidíte. Postupem času tohle dílko vykvetlo do krásy a líbí se. Radku Balašovi jsem věřil a neměl připomínky, protože muzikálům nerozumím, on je expert. Takže se těším na premiéru,“ nechal se slyšet Zdeněk Svěrák.

„Ani chvilku jsem neváhala, když mi byla nabídnuta role učitelky Veverkové. Film Trhák znám, líbil se mi a věřím, že i tenhle muzikálový bude úspěšný. Navíc si v něm i zazpívám a to je malý bonus,“ svěřila se Iva Kubelková.

„Čím jsem starší, tím víc mám rád přírodu. Navíc u Kolína máme kus pole, takže jsem pro roli agronoma Ticháčka téměř předurčen. A těším se, až začneme zkoušet, což nebývá pravidlem. V tomhle spolku, to bude paráda,“ s nadšením o své muzikálové roli řekl Petr Vondráček.

Listonošku Zuzanu Ticháčkovou bude mít „na triku“ Dana Morávková. „Jsem šťastná, že si v Trháku zahraji. Jak jsem již dříve řekla, ten film je moje srdeční záležitost, protože byl posledním, na kterém jsem kdysi byla se svým tatínkem. Splnilo se mi přání, že mám v tomhle chystaném muzikálu roli, protože si myslím, že se bude líbit a bude to pro mě i hezká vzpomínka,“ prozradila Morávková.

Hereckopěvecké obsazení chystané novinky je opravdu reprezentativní. K již zmíněným přibudou Pepa Vojtek, Martin Dejdar, David Suchařípa, Sandra Pogodová, Bořek Slezáček, Peter Pecha a další a další a další….

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama