reklama

Rakouští HI5 se představí v brněnském Music Labu

reklama

Rakouská hudební formace HI5 zavítá v rámci evropského turné k aktuálnímu albu „Fünf“ do Brna, kde se 14. prosince od 20:00 představí v klubu Music Lab. Skupina prezentuje s nevídanou lehkostí pojem „jazz“ jako hudební svět bez hranic. Je držitelem několika prestižních mezinárodních ocenění.

Tyrolští HI5 se řadí k senzacím současné rakouské jazzové scény. Jejich tvorba nejprve svádí k zařazení do komorní, leckdy až meditativní úrovně (označení Minimal Jazz Chamber Music), aby vzápětí překvapila „útokem“ intenzivního vrstvení dalších vlivů a nespoutaných improvizací.

Chris Norz (bicí), Philipp Ossanna (kytara), Matthias Legner (vibrafon) a Clemens Rofner (kontrabas, baskytara) mají svůj originální hudební jazyk, kterým si dokonale rozumí vzájemně a současně je sdělující a poutavý pro posluchače. Nevšední a hravý přístup k jazzu spojený s instrumentální sofistikovaností byl odměněn i několika mezinárodními cenami: Joe Zawinul Preis 2012, 1. místo Bucharest International Jazz Competition 2013 a Jimmy Woode European Jazz Award 2013.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama