reklama

Richard Krajčo: Rozhodl geniální scénář a osoba režiséra

reklama

Druhého listopadu 2012 proběhla v Divadle Ungelt česká premiéra hry Keitha Huffa Deštivé dny a včera si diváci v tradičně vyprodaném hledišti, užili už jubilejní dvoustou reprízu skvělého představení. Dlouhotrvajícím potleskem ve stoje pak ocenili i oba vynikající protagonisty Davida Švehlíka a Richarda Krajča. A právě posledně jmenovaný za roli Dennyho získal cenu Thálie.

„Jde o drsný chlapský příběh, ve kterém se střílí, je plný ostrých slov, agrese, ale i citu něhy a lásky a vyžaduje od obou herců stoprocentní nasazení. Máme za sebou dvě stovky repríz a Deštivé dny nekončí. Určitě si je ještě dlouho budeme užívat,“ nechal se slyšet umělecký ředitel Divadla Ungelt Milan Hein.

„Když jsem dostal tuhle nabídku, zahrát si v Deštivých dnech, po přečtení scénáře jsem vůbec neváhal a hned řekl ano. Je to geniálně napsané drama a já věřím, že ještě nějakou stovku představení přidáme. Ungelt má velkou moc. Tady nic neošidíte, všichni vám vidí pod prsty, nemáte šanci nic ošidit, jedete naplno a to mám rád a je to pro mě velký výzva,“ uvedl Krajčo.

Jak ale jedním dechem dodal za jeho rozhodnutím hrát v téhle hře stála i osoba režiséra, kterým byl Janusz Klimsza. „Je to člověk, který mě učil herectví na škole v Ostravě a pokud na těch prknech něco umím, tak si myslím, že je to především jeho zásluha. Chtěl jsem se s ním znovu sejít tady v Praze, vyšlo to, a podle reakcí diváků to bylo dobré rozhodnutí,“ dodal Richard Krajčo, který v nejbližší době nic nového na divadelních scénách nechystá a chce se věnovat hlavně muzice a vystupování s kapelou.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama