reklama

Rio olympijská kolekce 2016: Čeští sportovci již tradičně oslní okázalou kolekcí

reklama

Obleč se do stylové olympijské kolekce, ve které se budou psát sportovní dějiny naší země, a podpoř Český olympijský tým na cestě k úspěchu! Již počtvrté, po úspěšných olympijských kolekcích z Vancouveru, Londýna a Soči, ji připravili čeští návrháři Alpine Pro. Zopakují úspěch psychedelických kruhů, holínek, beranic a zlaté podšívky bund? Letošním poznávacím hitem budou pestrobarevné kloboučky!

„Emil Zátopek, fenomenální běžec, jehož motiv má české sportovce dovést k olympijskému triumfu, stejně tak, jako se to podařilo jemu samotnému na OH v Helsinkách v roce 1952, kdy získal tři zlaté medaile, je hlavním motivem každého kousku kolekce. Věříme, že se kolekce bude nejen sportovcům, ale i fanouškům líbit a že v průběhu konání OH, nejen v olympijské vesničce, ale také v českých ulicích bude každý nadšený sportovec zářit českou trikolorou,“ říká Václav Hrbek, majitel a zakladatel společnosti Alpine Pro. „Po úspěších s návrhy olympijských kolekcí pro Vancouver, Londýn a Soči, které předčily naše očekávání, bylo pro nás obrovskou výzvou vytvořit další kolekci a zároveň i velkým závazkem vůči ČOV a sportovcům. Chceme zkrátka s kolekcí pro Rio znovu uspět a vytvářet stále lepší a komfortnější podmínky. Také proto jsme hledali spolu s Českým olympijským výborem motiv, symbol, který bude výrazný a zaujme. A z toho vzniklo propojení se sportovní legendou Emilem Zátopkem,“ dodává Hrbek.

Na kolekci pracoval tým deseti návrhářů Alpine Pro v čele s Lucií Kuříkovou a Patrikem Nábělkem po dobu dvou let, za spolupráce s českými sportovci, kteří jednotlivé kusy testovali. Kolekce celkem čítá 20 kusů dámského a 20 kusů pánského vybavení. Pánská a dámská kolekce se liší střihem, barevnými zipy na bundách a barvami triček. Pánská je více laděna do modra a dámská do červena. Dámy mají navíc v kolekci bílou sukni a pánové pestrobarevnou košili s barevnými kruhy.

V době konání olympijských her v Riu panuje zimní období, proto jsou do kolekce kromě klasicky letních artiklů, jako jsou žabky, klobouky, kraťasy či lehké košile zařazení i bundy s PTX membránou, jenž nepromoknou, neprofouknou. Kromě motivu postavičky Emila Zátopka kolekci provází nápis CZECH REPUBLIC, jenž budou sportovci nosit hrdě nejen na prsou, ale například také na lemu kalhot. Autorkou nápadu tohoto nápisu je návrhářka Alpine Pro Lucie Kuříková, která mu spolu s akademickým malířem Milanem Jarošem udala výslednou podobu a citlivě jej umístila na jednotlivé kousky kolekce. „Olympijskou kolekci připravujeme s maximálním důrazem na funkčnost a design. Do vývoje této ojedinělé kolekce, kterou budou moct obléknout nejen čeští olympijští reprezentanti, ale každý opravdový fanoušek, jsme již tradičně zapojili i sportovce, kteří jednotlivé kusy vyzkoušeli 

a připomínkovali. Jsme hrdí, že již po čtvrté jsme partnerem ČOV a můžeme se tak podílet na úspěchu a dobrých výkonech zástupců České republiky a zároveň doufáme, že kolekcí oslovíme každého fanouška, které budou naši sportovci při svých výkonech potřebovat,“ uvedl majitel a zakladatel společnosti Alpine Pro Václav Hrbek.

V kolekci ale naleznete také novinku, kterou je volnočasová košile, co kus to originál. Potisk látky byl jednotný. Poté, co se začala stříhat, jsou pestrobarevné kruhy ve zcela rozdílných pozicích, a proto je každá jiná. V těchto košilích zaujme zkrátka každý. Pokud ji navíc stejně jako sportovci doplníte jedním z 8 pro Brazílii typických kloboučků, jež jsou vyrobeny v barvách české trikolory, a též v olympijských barvách, budete k nepřehlédnutí. Originální doplňky v podobě barevných žabek a dalších vychytávek ať už je to zip ve tvaru „Zátopkovy“ tretry, fandítko, sluneční brýle či dokladovka jsou i v této olympijské kolekci samozřejmostí. Buďte zkrátka u toho! Ať už doma u obrazovek či v olympijské vesničce na Lipně. Ale vždy s Alpine Pro.

Kolekce pro sportovce čítá 20 položek pro ženy a 20 položek pro muže. Olympijská kolekce pro fanoušky pak celkově včetně doplňků a fandících předmětů obsahuje až 70 artiklů. Olympionici se v kolekci představí na slavnostním zahájení, budou v ní přebírat medaile a trávit volný čas.

Produkty jsou vyrobeny z vysoce funkčních materiálů, které vyvíjeli společně se sportovci (například biatlonisté Gabriela Soukalová a Ondřej Moravec, slalomář Vavřinec Hradílek, kanoista Martin Fuksa) a návrháři Alpine Pro. V komisi sportovců, která kolekci připravovala, zasedali: vodní slalomář Vavřinec Hradílek, basketbalistka Ilona Burgrová, badmintonista Petr Koukal, Martin Doktor za ČOV. Střihy kolekce a materiály pak zkoušeli kanoista Martin Fuksa a plavkyně Baumrtová. Kolekci ještě před výrobou oficiálně posvětila i manželka Emila Zátopka, olympijská vítězka Dana Zátopková.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama