reklama

Rodinný Park Mirakulum vstupuje do nové sezóny s řadou novinek a Tankodromem

reklama

Řadu novinek připravuje letos pro své návštěvníky rodinný zábavně-naučný Park Mirakulum ve středočeských Milovicích. Na ploše více než 10 ha se nachází několik desítek herních prvků v nápaditém, organickém designu zejména z akátového dřeva. K nim v nové sezoně přibude další velká trampolína, lesní (ptačí) hřiště, prodloužená naučná stezka s výběhem pro zvířata ze záchranných stanic či rozšířené zázemí pro návštěvníky.

Novinkou budou také interaktivní vzdělávací programy a prezentace jako vědecké laboratoře s mikroskopy, recyklační program a šetrný přístup k přírodě, projekt Cesta do pravěku včetně poutavé show. Nové atrakce si budou moci návštěvníci prohlédnout již o Velikonocích, resp. v mírně omezeném režimu už o víkendech 5. – 6. 4. a 12. – 13. 4. Vzhledem k velikonočním prázdninám se se vší parádou park veřejnosti otevře ve čtvrtek 17. dubna a první velká akce vypukne hned o dva dny později, tedy 19. dubna. Půjde o Rodinný den v Milovicích aneb propojení Mirakula a Tankodromu za jednu cenu. Tankodrom láká na sobotu 19. dubna návštěvníky na porci adrenalinu v podobě těžké vojenské techniky, exhibičních jízd, letů vrtulníkem či výcvikový camp a bojovou základnu US Army. Mirakulum účastníkům Rodinného dne nabídne dávku zábavy v podání kouzelníka Navara, sokolníka nebo cirkusového workshopu. „Letos se chceme hodně soustředit právě na živý program, díky kterému i pravidelní návštěvníci najdou v parku vždy něco nového a lákavého,“ vysvětluje Jiří Antoš, majitel firmy TR Antoš, která stojí za realizací Parku Mirakulum. Letošní rok podle něj bude mít tři vrcholy: květnové zprovoznění unikátní 2 km dlouhé úzkokolejné dráhy mezi Mirakulem a Tankodromem, červnové otevření první etapy fantaskního vodního světa a zářijové 2. narozeniny parku.

Rodinný den

První dva dubnové víkendy bude vstup do Mirakula 100,- Kč. Jednotné vstupné do obou parků bude 19. dubna 150,- Kč za osobu a 500,- Kč pro rodiny (2+2). Děti do 90 cm mají vstup zdarma. Park i Tankodrom budou otevřeny od 10 do 17 h. Ač se Tankodrom a pohádkový svět Mirakulum zdají na první pohled neslučitelné, je tomu přesně naopak! Adrenalin a zábava jdou přece vždy ruku v ruce. A co nebaví jednu část rodiny, může bavit tu druhou. Je jen na návštěvnících, zda dají přednost celodennímu „lítání“ v hradu, na trampolínách a houpačkách, nebo si budou hrát na vojáky ve výcvikovém campu a bojové základně US Army.  V Mirakulu bude během rodinného dne, kromě všech stálých prolézaček a atrakcí, možno vidět práci sokolníka či hokusy pokusy kouzelníka Navara. Kdo se rád zapojuje do dění přímo, jistě ocení workshop Cirkusová škola, určený pro malé žongléry, akrobaty a cirkusáky. Tankodrom nasadí poněkud těžší kalibr. Dokonce třikrát v průběhu dne se budou konat dobové bojové ukázky a ve 12h přijede kolona vojenských vozidel. Svůj dětský sen si bude moci splnit nejeden tatínek jízdou v obrněném transportéru BVP (100,- Kč), Hummeru (100,- Kč) nebo Tatře 813 (50,- Kč). Připraveny budou také soutěže o jízdy na čtyřkolkách nebo exhibice vojenských vozidel. A kdo by se na to celé milovické pozdvižení chtěl podívat z výšky, může využít let vrtulníkem (500,- Kč za osobu).

 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama