reklama

Romeo a Julie se stěhují z Hluboké do Hybernie

reklama

Že už jste muzikál Romeo a Julie viděli? Zapomeňte, nejde o francouzskou verzi Gérarda Presgurvica, která se hrála ve Foru Karlín, ale o shakespearovský příběh lásky z pera hudebního skladatele Zdeňka Bartáka, kterému, jak jinak, významně vypomáhal jeho syn Daniel.

Ano i ten jste mohli vidět, třeba v roce 2002 ve Státní opěře v jihokorejském Soulu, kde získal cenu nejlepšího muzikálu asijského kontinentu, nebo před několika lety na nádvoří zámku Hluboká nad Vltavou. Teď se tohle dílo stěhuje do pražské Hybernie, kde bude mít premiéru 23. Listopadu letošního roku.

Za režijním pultem chystaného představení je Roman Štolpa, který si tuto profesi přibral ke své herecké. „Zdeněk Barták mi půjčil tenhle příběh nahraný na dévédéčku a také onu korejskou verzi, takže už víc jak měsíc v tom ležím a připravuji se, až všechno naplno rozjedeme. Dnes a zítra jsou tady na pořadu castingy, na které se nám přihlásilo kolem stopadesáti uchazečů o některou ze zhruba pětatřiceti rolí nebo v company a vybíráme a vybíráme a vybíráme. A mohu konstatovat, a rád, že se tu objevilo několik skutečných talentů, o nichž určitě v budoucnu ještě uslyšíme,“ informoval Roman Štolpa.

„Mě osobně velice potěšil zájem, který projevili uchazeči o role. Navíc jsou na casting v převážné míře velice dobře připraveni a je vidět a slyšet, že, jak říkal režisér, máme řadu nových, mladých, neokoukaných adeptů. Samozřejmě máme nápady na obsazení těch nejdůležitějších, tedy hlavních rolí, ale nebudu prozrazovat konkrétní jména. Ta se dozvíte až po druhém kole konkurzů, ovšem může se stát, že šanci k oněm zamýšleným hvězdám dostanou v alternaci i účastníci tohohle castingu. Chceme jim tu možnost dát,“ uvedl Zdeněk Barták a opět se spolu s Romanem Štolpou a synem Danielem přesunul do hlediště divadla Hybernia, aby sledoval snažení další „porce“ zájemců o atraktivní role.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama