reklama

Rosnička Němcová: Přítel je fajn, jen gaučing mi občas zakazuje!

reklama

Moderátorka počasí TV NOVA Katka Němcová je věčně usměvavá a příjemná mladá dáma. Strávit s ní několik hodin na golfovém hřišti v Darovanském Dvoře u Plzně, bylo opravdu zábavné. Člověk, jakoby najednou nabyl dojmu, že ji zná odjakživa. Ano, přesně takto příjemně a nenuceně na vás zapůsobí a pak už ji máte, jak se říká, pod kůží. Pokud bych měl vystihnout její charakteristiku, tak mohu směle říct, že jde o jednu z nejroztomilejších golfistek, které jsem kdy na greenech poznal.

Už je to nějaký ten pátek, co jste začala dělat počasí v TV Nova. Když se ohlédnete, jakou jste od té doby ušla cestu?

Je to přibližně rok, co moderuji počasí. A skutečně za tuto dobu na sobě pozoruji změny. Člověk získává určitou jistotu a pak působí uvolněně. Před rokem jsem se před kameru stavěla s ostychem. Dnes už tomu tak není.

Jen tak pro zajímavost, co vede mladou dívku k tomu, aby se stala moderátorkou počasí? Je to touha stát se obdivovanou a slavnou, nebo to byl momentální pokus vyzkoušet míru svého sebevědomí?

Být slavnou a obdivovanou mi přišlo atraktivní v 17ti. Teď už to člověk vnímá jinak. Sláva, polní tráva. Uvědomuju si, že co je dnes, může být zítra jinak. Moje touha byla spíš živit se tím, co mě baví a vymanit se z toho typického vzorce chodit do práce od – do.

Mimochodem, řekla byste o sobě, že máte tah na branku, že jste sebevědomá?

Myslím si, že když má někdo tah na branku, musí hrát trošku tvrdou hru. Já bych spíš řekla, že si něco přeju a soustředím se na to tak dlouho, dokud to nevyjde. A ono to většinou skutečně vychází. Sebevědomí mám myslím, přesně tolik, kolik potřebuju. Abych se nad nikým nepovyšovala a před nikým neponižovala.

Já ale vím, že počasí není vašim jediným pořadem v rámci stanic TV NOVA. O co jde?

A to je přesně ono. Přála jsem si pracovat ještě na dalším televizním projektu, kde televizní diváci zjistí, že má slovní zásoba obsahuje víc slov než jen oblačno až zataženo. K tomu jsem měla velkou touhu cestovat. Teď se věnuji pořadu Mercedes Benz Jachting, který mi umožňuje obojí.

Aha, jachting…Máte k tomuto sportu nějaký vztah?  

Vztah mám, ale ne k jachtingu jako sportu ale spíše jako k životnímu stylu. Zažít dovolenou třeba na plachetnici a každý den kotvit v jiné maríně má neskutečné kouzlo. Právě letos se chystám plout podél chorvatského pobřeží. Nemůžu se dočkat.

S golfem teprve začínáte? Nicméně, povedla se nám úžasná fotka, jak patujete z poměrně velké vzdálenosti přímo do jamky. Řekl bych, že určitý talent by tu byl…. 

Vážně? Je pravda, že jsem na úplném počátku golfového umění. To, co jste viděl byla náhoda. Asi jste mi přinesl štěstí.:-D

Jsem opravdu rád, když vidím na hřišti dalšího nadšeného golfistu, který se chce tomuto sportu věnovat se zápalem a nasazením. Dokázala byste říct, co vás na golfu láká?

Musím se přiznat, že jsem k tomuto sportu měla určité předsudky. Jakmile jsem ale odpálila svůj první míček, věděla jsem, že jsem ztracená a dřív nebo později s ním začnu.

Říká se, že hlavním úkolem každého začátečníka je nutnost, najít si dobrého trenéra. Jste v této fázi, nebo to necháte jen tak plynout a jste samouk?

Trenér je v mém případě nutností. Vždy, když jsem se něčemu chtěla naučit sama, tak jsem to nikdy nedotáhla do konce. Nedokážu být sama sobě tvrdým učitelem.

Jak se tak pohybuji v posledních létech na hřištích v České republice, tak zjišťuji, že se golfu začíná věnovat daleko více žen, než v minulosti. Když u toho zůstanete, budete přesvědčovat třeba kolegyně z branže?

Na to si každý musí přijít sám.

A co partner, ten by si s vámi nechtěl golf vyzkoušet? Nebo snad už hraje?

Přítel je sportovec tělem i duší a mám takový dojem, že na který sport sáhne, ten mu jde. Divila bych se, kdyby byl golf výjimkou. Zatímco ve většině případů, mě k různým druhům sportu přivedl právě on, u golfu jsem iniciátor já.

A jak se dívá na vaše „nové sportovní“ ambice?

Je rád. Podporuje mě ve všech sportech. Snad jenom „gaučing“ mi občas zakazuje:-)

Možná by se pro vás mohl golf stát společným relaxem? Možná budete tím prvotním impulsem pro jeho golfovou hru? Potřebujete vůbec parťáka na greenu?   

Já si dokážu vychutnat sport i sama. Například při běhání, když potřebuju vypnout. Člověk pořád s někým mluví a udělat si chvíli sám pro sebe je občas fajn. Na druhou stranu společně s partnerem sportujeme moc rádi. Když se k tomu přidají ještě přátelé, tak to nemá chybu. To jsou potom sportovní výsledky vedlejší.

Jsme už v polovině letošního roku, je něco, co se vám zatím hodně povedlo? A to třeba i po pracovní, nebo osobní stránce? 

Žádné velké změny u mě neproběhly. Každý den se probouzím s tím, že jsem fakt šťastná za to, jaký život žiju. Práce mě baví, mám skvělého partnera a rodinu, která mi denně volá, jak se mám. Večer pak chodím spát s tím, že děkuju. Nevím, komu nebo čemu, ale děkuju. Životní pohodu považuju za největší úspěch.

No a na závěr jedna zásadní otázka. Potkáme se ještě v průběhu tohoto roku na některém z tuzemských golfových hřišť?

Myslím, že určitě. Přesto budu ale golfové turnaje spíše ještě nějakou dobu moderovat než hrát

Text: Petr Bürger, foto: Petr Hanousek

 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama