reklama

Rosnička Tereza Juščíková: Není špatné počasí, ale špatně oblečený golfista

reklama

Další krásná a příjemná dáma, s kterou jsem se potkal na golfovém hřišti, je moderátorka počasí TV NOVA Tereza Juščíková. Podle vlastních slov, nebyla na hřišti poprvé a i když nemám odborné oko profesionálního trenéra, mohu se vší vážností konstatovat, že to byla pravda. Setkání to bylo vskutku náhodné, vždyť sezona je už pomalu u konce a na hřištích je téměř prázdno. Tereza si ale vyrazila do Darovanského Dvora u Plzně, kde jsem s ní strávil několik opravdu příjemných hodin.

Terezo, Vy když vyrazíte na golf, tak máte asi ty nejpřesnější informace o tom, jaké bude počasí, že?
Přesně tak. Díky mé práci, vím jake počasí bude a můžu se tak rozhodnout, který den a v kolik to bude ideální na hru. Ale jak se říká, není špatné počasí ale špatně oblečený golfista.

Popište nám, co Vás na práci kterou děláte, baví? A ještě jedna věc, mohla byste nás zasvětit do tajů, jak taková relace vzniká? Slyšel jsem, že práce s novou grafikou počasí, není zrovna jednoduchá? Je to pravda?
Já jsem opravdu ráda, že jsem dostala příležitost moderovat počasí. Je to pro mě skvěla zkušenost. A také jedna z nejtěžších zpravodajských relací. Musíme umět text zpaměti, nemáme čtecí zařízení, musíme umět ovládat novou grafiku a přitom všem se usmívat do kamery. Ale mě to baví, protože jsou to informace, které nás zajímají jako první když vstaneme a jako poslední, když jdeme spát: jaké bude počasí. Na druhou stranu je to těžké v tom, že počasí se hodně a rychle mění a lidi jsou pak naštvaní, když předpověď nevyjde. Ale to jsou věci mezi nebem a zemí, které my nemůžeme ovlivnit.

Já o Vás také ví, že televizní práce pro Vás není jedinou, věnujete se totiž také rádiu. To je asi trochu něco odlišného, co říkáte?
V rádiu jsem kratší dobu než dělám počasí – asi půl roku, ale moc mě to baví a je to zase úplně jiná práce. Mám na starosti zprávy a musím si je najít a připravit a pak až je předávám poslouchačům. A já jsem ráda, že jim můžu říct jako první, co se kde děje. Je to adrenalin, stres, zodpovědnost, ale i zábava. Protože mám super kolegy, kteří mi se vším pomáhají. Je to práce celé redakce.

Prozradíte nám, čeho byste ještě chtěla v té pracovní rovině dosáhnout? Jaký je vlastně pro Vás ten letošní rok, hodnotíte ho jako úspěšný?
Musím říct, že jsem v práci naprosto spokojená. Ale chci se zlepšovat, tak na sobě pracuju, hlavně co se týče rétoriky a projevu. Chci, aby to pro diváky i poslouchače bylo příjemné poslouchat a aby se dozvěděli, co je zajímá. Takže pořád je na čem pracovat. Letošní rok musím zhodnotit jako úspěšný. Mám práci, která mě baví, co víc si přat?

Ale pojďme ke golfu. Na začátku jsem říkal, že nejste na golfu poprvé. Jaké tedy byly Vaše první golfové zkušenosti?
Začala jsem letos moderovat golfové turnaje a tak jsem si říkala, že bych se to taky měla naučit. Líbí se mi na tom, že je to hra pro každého v každém věku, navíc jsem soutěživý typ a v tomhle se můžete zlepšovat, chodit na turnaje. Pro mě ideální sport. Tak jsem se přihlásila do kurzu. A i přesto, že jsem říkala, že si nikdy osvědčení o hře neudělám a že mi to nejde, tak díky skvělemu trenérovi Zbyňku Fulínovi jsem to zvládla. Nejen díky tomu, co nás naučil, ale hlavně díky jeho optimismu, který je u hry důležitý. Takže nezbývá než mu poděkovat.

Golf je především trénování a pilování správné techniky, budete mít čas na vlastní zlepšování?
To se mi na tom taky libí. Můžete se pořád zlepšovata nepotřebujete k tomu nikoho. Prostě si po práci zajedu na hřistě nebo na driving a trénuju, jak dlouho chci a baví mě to. V létě jsem takhle chodila sama třikrát týdně. Teď už je na mě celkem zima, takže se těším na jaro, až zase začne sezóna. To se do toho pořádně pustím a těším se na turnaje. Snad se mi někdy povede snížit HCP.

Pracujete v televizi a tak předpokládám, že se na televizi také občas díváte. Sledujete někdy třeba golfové přenosy? I Nova Sport totiž již několik let tyto přenosy dává.
Jsem sportovně založená a sport mě zajímá. Už dřív jsem několik let dělala závodně aerobik, hrála volejbal. Takže se v tv na sportovní přenosy divám. Někdy i na hokej nebo na fotbal. A na golf samozřejmě taky. Moc se mi líbil turnaj Masters na Albatrossu. A protože jsem tam nebyla osobně, koukala jsem aspoň v televizi.

Jsem opravdu rád, když vidím na hřišti dalšího nadšeného golfistu, který se chce tomuto sportu věnovat se zápalem a nasazením. Dokázala byste říct, co vás na golfu láká a baví?
Jak jsem říkala, člověk může hrát v každém věku, sám i spoluhráči, může se zlepšovat, hrát turnaje……..jste v nádherné přírodě a poznáte spoustu nových přijemných tváři. Nechápu, že jsem začala až letos.

Text a foto: Petr Bürger

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama