reklama

Rozvod rodičů a jeho dopad na dítě – to je ústřední téma nového klipu kapely Jamaron

reklama

Pro každého rodiče není větší štěstí, než pohled do rozzářených dětských očí. Bohužel jsou okamžiky, kdy radost nahradí smutek a jiskra z očí zmizí a nahradí ji slzy.  Jedním z nich je chvíle, kdy ze vztahu rodičů zmizí láska a jejich cesty se rozcházejí. Z vlastních životních zkušeností čerpal i fontman kapely Jamaron Ondra Dostál, při tvorbě nového singlu Medvídci koušou. Do tvorby promítl vzpomínky své i svých dvou sourozenců Jakuba a Marie, kteří společně s Ondrou tvoří jádro kapely Jamaron.

Uchopit takto citlivé téma není lehké, což se ovšem tvůrcům podařilo na jedničku a vytvořili klip nabitý emocemi. Velkou zásluhu na tom samozřejmě mají i představitelé hlavních rolí – Dominika Býmová a Martin Písařík, kteří se do role tak opřeli, že ve chvíli, kdy hráli manželskou hádku, si Dominika rozřízla ruku o skleničku.  Energie, kterou do toho dali všichni, kteří se na tvorbě podíleli, z výsledku přímo prýští.

Není tedy divu, že při prvním promítáním videoklipu v rámci jeho křtu měli přítomní hosté v očích slzy a po těle husí kůži. ,,Vážím si toho, že jsem mohla společně s dalšími pokřtít píseň a klip skupiny Jamaron. Bylo mi velikou ctí a věřím, že tato, nejen krásná, ale i velice smysluplná píseň, bude úspěšná,“ dodává Radka Rosická, která se nejen stala kmotrou klipu, ale i dlouhodobě spolupracuje s Nadací Naše dítě.

Když Ondřej písničku napsal a připravoval natáčení klipu, cítil, že by chtěl víc, než jen aby se jeho tvorba dostala k lidem, že by chtěl, aby tenhle singl měl nějaký přesah. Začal tedy hledat nadaci, která se touto problematikou zaobírá a mohl by ji nějak podpořit. Tím vznikla spolupráce Jamaronu s Nadací Naše dítě.

,,Jsme nesmírně rádi, že kapela Jamaron, i přes své mládí, uchopila téma rozvodovosti a rozhodla se promítnout pocity dětí z rozvodu rodičů jak do písně, tak do klipu. Mohli ztvárnit jakékoliv téma vás napadne a oni si vybrali toto, za což jsme jim opravdu vděční. Dle Českého statistického úřadu se v roce 2016 rozvedlo 53 % párů. Naše kampaň Myslete na děti apeluje právě na tyto páry a na jejich chování k dětem v době rozvodu. Rozvod rodičů znamená pro děti stres, strach a úzkost, ovlivňuje je nepřímo i tím, že zhoršuje výchovné schopnosti rodičů a zhoršuje vztahy mezi dítětem a rodiči. Děkujeme kapele Jamaron, ve které jsme našli nejen silné lidské charaktery, ale také přátele,“ konstatuje Štěpánka Gregorová, zástupkyně ředitelky Nadace Naše dítě.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama