reklama

S Adélou (a spol.) v peřinách

reklama

Postel je, jak známo, víceúčelové „zařízení“ a skvělý vynález. Dá se v ní páchat řada příjemných věcí, a k nim, kromě hormonálních zážitků, patří třeba odpočinek a četba. A právě o ni včera šlo. V Centru Černý Most proběhlo Čtení v peřině a jako první se do postele usadila a pak i položila Adéla Gondíková, která přítomnému diváctvu přečetla několik stránek z knihy Provařená od Simony Votyové.

„Čtení v posteli je výborná věc, kterou s chutí provozuji, ale musím se přiznat, že vždycky po nějaké době, spíš kratší než delší, padne na mě dřímota a usnu. Proto jsem se naučila číst v kuchyni a v sedě, protože jakmile bych změnila sedací polohu v horizontální, nekompromisně odejdu do říše snů,“ přiznala s úsměvem Adéla.

Když už tedy sedne nebo lehne k literatuře, vybírá spíše tu, kde se dějí akce, nebo romantickou červenou knihovnu? „Cajdáky tedy rozhodně nečtu. Mám ráda detektivky a napínavé příběhy, teď mám rozečtenou knihu Někdo cizí v domě od Shari Lapeny, což je rodinné drama plné zvratů. A jelikož jsem předtím s velkou chutí přelouskala její předchozí thriller Manželé od vedle musela jsem si přečíst i tohle dílo a udělala jsem dobře,“ dodala Adéla Gondíková, kterou v posteli na akci vystřídala Míša Kuklová. Tu doprovodil na akci syn Roman a herečka přečetla úryvek z knihy Rok Patrika od Kláry Bártové.

„My čteme v peřinách hodně. Máme doma pravidelný rituál, kdy tak půl hodiny před spaním si dáme knížku. Čteme v ní střídavě, chvilku já, chvíli syn. Mezi naše oblíbené už léta patří Malý princ, který nás oba dokázal docela dojmout. Je to hodně nadčasové čtení. A líbil se nám třeba i Robinson Crusoe,“ informovala Míša Kuklová.

A jaké dílko je v současné době na nočním stolku? „Teďka čteme Boříkovy lapálie. Ty mě hodně baví, je to hezká knížka,“ skočil mamce do řeči Roman. „Co si vybereme dál se uvidí, ještě nejsme na konci,“ dodal. Do třetice si na divan zasedla Linda Finková a nabídla posluchačům v Centru Černý Most ukázku z knihy Jackie od Maud Guillaumin.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama