reklama

S Bittnerovou v posteli!

reklama

Luxusní apartmá v Malostranské rezidenci proměnilo v  čajový mejdan. Počasí po anglicku, tak proč si nezpříjemnit odpoledne taky po anglicku Dámská jízda v obsazení půvabných hereček Ivany Chýlkové, Ivany Jirešové a Milušky Bittnerové se stylově proměnila v čaj o páté. Herečky si pozvali čajového sommeliéra Ahmad Tea London Jiřího Richtera, aby jim poodhalil taje anglické tradice a dozvěděly se, jak správně připravit a servírovat čaj, a také co k jakému čaji nabídnout za dobré jídlo.

K černému čaji se hodí spíše slanější pochutiny a k zelenému je ideální kombinace s ovocem, ať už v čerstvé nebo sušené podobě. Půvabné herečky českého showbyznysu tak nemůžou udělat při této společenské události faux-pas. Vše si vyzkoušeli na vlastní kůži. A jak má čaj nejradši česká Marilyn Miluška Bittnerová? „Nejlepší čaj je v posteli. Rozmazlujte se taky a udělejte si skvělou snídani do postele“, svěřila se charismatická herečka Miluška Bittnerová, které úsměv na tváři a dobrá nálada nikdy nechybí. Specialistka na čaj je taky oblíbená herečka Ivana Jirešová. „Čaj piji nejradši ve chvílích volna, když jsem příjemně unavená a můžu si dopřát pár minut jen tak sedět a povídat si. V oblibě mám hlavně ochucené zelené čaje s citrusovou příchutí. Když je velká zima, tak si uvařím černý indický čaj a přidám koření masala, dochutím ho mlékem a medem. Studentům doporučuji na vytrvalost indiánský čaj maté, který je udrží bdělé o několik hodin déle.“ Ivanka se také svěřila, že pokaždé, když vytáhne nějakou kabelku, kterou delší dobu nenosila, vypadne z ní zmuchlaný šálek čaje. Ivana se jako milovnice čaje opravdu nezapře. A tak jsme její znalosti otestovali degustací naslepo. Nebylo překvapením, že rozeznat černý Earl Grey nebo ovocný čaj se šípkem podle jeho vůně a chuti zvládla Ivana levou zadní. Tleskáme.

Rada k nezaplacení

Ivana Chýlková se nedávno přiznala k tomu, že neumí vařit. Pokud tedy láska prochází žaludkem tak v jejím vztahu s Janem Krausem tohle rčení neplatí. Zato se ale může pochlubit perfektním šálkem čaje, který je v příhodné chvíli neocenitelný. Třeba se inspiruje Miluškou Bittnerovou a připraví brilantní snídani do postele. „Čaj mě baví, nejraději mám ten zelený. Je jemnější než ten černý.“, usmívá se talentovaná herečka filmového plátna. Pro ty, kdo to mají rádi ostřejší, se herečky naučily jednoduchý recept na Hot Irish čaj – trochu irské whiskey Jameson a zázvorový čaj Ahmad s limetou vás postaví na nohy.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama