reklama

Sára Saudková: Kuchařku ode mě nečekejte!

reklama

Fotografování není jedinou aktivitou, kterou Sára Saudková zvládá. Za sebou už má i tři literární počiny včetně pohádkové knížky a včera se v Paláci knih Luxor představila i jako autorka detektivky s názvem Déšť.

„Je to celé fikce, všechno jsem si vymyslela. Musíte mít při psaní fantazii a musí vám to i šrotovat v hlavě, s čímž nemám problém. Měla jsem zpočátku v úmyslu nastudovat odbornou literaturu z kriminalistického archivu, pak jsem si to rozmyslela, protože by mě to zavádělo na cesty, kterými jsem se ubírat nechtěla. A nebavilo mě to, takže ano, detektivku Déšť jsem vymyslela od začátku do konce sama. Dala jsem jí přečíst i kapitánu od kriminálky a on tenhle můj literární počin vůbec nezavrhl. Naopak. Takže doufám, že se bude zamlouvat i čtenářům,“ uvedla na křtu Sára.

A o čem kniha je? Na periferii za Prahou naleznou dva záškoláci mrtvolu brutálně utýrané mladé ženy. Do pátrání se pouští rázná Oldřiška se svou mordpartou. A bohužel nezůstane pouze u jedné vraždy. Sára Saudková se detektivkou vydala na pole temných sexuálních zločinů a ještě temnějších pudů.

Víc nemá cenu prozrazovat, co ale čeká fotografku a literátku dál? „To vám teď přesně neřeknu. Mě se dobře plave ve vztazích mezi chlapy a ženami, je to voda, která je divoká a přináší řadu dramat. Jaké napíšu já, zda to bude opět kriminálka nebo jiný žánr se uvidí. To není tak podstatné, určitě ale půjde o nějaký příběh, v němž hlavní roli hrají právě vztahy. Ty, jak jsem řekla, mě hodně baví, takže ode mě nečekejte, že vydám někdy kuchařku. Bude to něco dramatického a určitě i lechtivého,“ s úsměvem dodala Sára Saudková a spolu se svými kmotry, dlouholetou kamarádkou a moderátorkou Tinou Pletánkovou a novinářem Milošem Čermákem poslala knihu „do světa“.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama