reklama

Sára Saudková – už nejen foťačka, ale i literátka

reklama

Focení jí baví pořád a stále má co dělat, ovšem jak tvrdí, nechtěla zůstat jen u této jedné činnosti, a tak se dala na dráhu spisovatelskou. Před dvěma lety přispěla jedním příběhem do knížky Recyklované pohádky, a jelikož se generalitě vydavatele líbil, nabídli Sáře Saudkové, aby si napsala už jako jediná autorka svou vlastní knížku pohádek. A bylo vymalováno.

Saudková nelenila, sedla a vyplodila dílko s názvem Půlnoční pohádky, které ilustrovala Sylva Francová, a které se dočkalo křtu v salonku hračkářství Hamleys. „Víte, ono v tom, když se vyjadřujete obrazem, fotkou nebo slovem není zas až tak velký rozdíl. A jak jsem dospěla k pohádkovým příběhům? Mám děti a těm jsem je vyprávěla, takže šlo jen o to, trošku je oprášit, upravit, něco ubrat, něco domyslet, a bylo. Já jsem sama pohádky měla vždy ráda. Ne ovšem takové ty drsné a strašidelné, že se po nich špatně usínalo, a když, tak děsily ještě ve snu. Mou radostí byly a jsou ty pohodové, hravé a veselé. A takové jsem i zařadila do téhle knížky,“ vysvětlila Sára.

O tom, že u ní nejde jen o krátkodobé literární poblouznění svědčí fakt, že už dostala nabídku na napsání druhého dílu Půlnočních pohádek. „O poblouznění opravdu nejde a pokračování bude následovat. Ale pozor. První a samozřejmě i ten chystaný druhý díl knížky byl a bude příběhem běžné rodiny a ony pohádky, který ho doplňují, jsou zasazené do reálného života. A budou-li mít chuť, počtou si i dospělí, protože ve v nich třeba i poznají,“ dodala Sára Saudková a jelikož se přiblížil čas křtu, šla se svými kmotrami moderátorkou Tinou Pletánkovou, která jen tak mimochodem využila nabídky hračkářství a koupila synkovi pod stromeček dětské boxerské rukavíce a pytel, módní návrhářkou Beatou Rajskou partičkou dětí provést slavnostní akt. Křtilo se bublinami z bublifuku a Rychlými špunty.

Foto: Herminapress

 

 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama