reklama

Saša Rašilov vzal na veletrh Svět knihy přítelkyni v „očekávání“

reklama

Nejprve zjišťoval, kdože a pro co by měl se svou přítelkyní Lídou Němečkovou, která je v očekávání společného miminka zapózovat a pak, po lehké zadumání, se už s náznakem úsměvu přeci jen nechal zvěčnit. Herec Saša Rašilov totiž přišel do stánku České televize na křest trojdévédéčka Bohéma, tedy šestidílné dramatické série, inspirované osudy našich předních herců, coby kmotr a současně i představitel Oldřicha Nového.

„Předělat mě na tehdejšího miláčka žen nebylo v maskérně jednoduché, ale povedlo se. Filmy s Oldřichem Novým patří mezi desítku mých nejoblíbenějších. Strašně rád mám Pytlákovu schovanku, Fantoma Morrisvillu nebo komedii Eva tropí hlouposti,“ uvedl na křtu Rašilov a v podobném duchu hovořil i jeho kolega, Vladimír Javorský, který v sérii ztvárnil Vlastu Buriana.

„Samozřejmě jsem znal filmy s králem komiků od dětství, tohle dílo ovšem nebylo o filmech, ale o konkrétním člověku a jeho osudech. Sháněl jsem před natáčením vše, co se o něm napsalo a bylo k disposici. Nebyla to lehká role, víte, když herci hrají herce vůbec to není jednoduché, ale kývl jsem na nabídku být Vlastou Burianem i proto, že jsem cítil důvěru režiséra Roberta Sedláčka. A ta byla pro mě hodně důležitá,“ řekl Vladimír Javorský.

Na veletrhu Svět knihy na Výstavišti probíhaly i další akce. Třeba v Sále audioknih se křtil nosič Nedělňátko aneb s Cimrmanem v zádech, tedy zvuková podoba knihy rozhovorů Aleše Palána s jedním z nejoblíbenějších protagonistů slavného souboru Miloňem Čepelkou o všem kolem vzniku Divadla Járy Cimrmana i létech následujících. „Je tam hodně věcí, které lidé neznají, jsou tam třeba vzpomínky na dobu okupace v roce 1968 a plno dalších postřehů a zážitků,“ nechal se slyšet Čepelka, kterého na křest doprovodila jeho manželka Hanička.

Na Výstavišti došlo i na slavnostní vyhlášení cen Asociace vydavatelů audioknih. Absolutním vítězem Ceny O2 Audiokniha roku 2016 se stal Spalovač mrtvol, kterou načetl i nejlepší interpret – Lukáš Hlavica. Zvláštní ocenění asociace bylo uděleno oblíbené herečce Haně Maciuchové, za mimořádný přínos mluvenému slovu.

„Víte, já nerozlišuji ceny za výkony ve filmu, televizi, na jevišti, v rozhlase nebo to, které jsem obdržela tady. Každé hodnocení pohladí, protože je to vždy důkaz o tom, že publikum, diváci nebo posluchači, se o moji práci zajímají. A je to i tak trochu i můj hnací motor,“ svěřila se Hana Maciuchová, která v současné době dokončuje četbu románu Salmana Rushdieho Dva roky, osm měsíců a osmadvacet nocí a přála a jak přiznala, byla by velmi ráda, kdyby si získala své posluchače.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama