reklama

Sázavafest 2016 přinesl více diváků než v loňském ročníku

reklama

Sázavafest 2016 přinesl více diváků než v loni. V neděli 7. srpna nad ránem skončil 16. ročník multižánrového hudebního festivalu Sázavafest, který se již počtvrté uskutečnil v zámeckém lesoparku ve Světlé nad Sázavou. Organizátoři akce nově zavedli nultý festivalový den. Už ve středu 3. srpna vystoupili na svém megakoncetě populární česká slavice Lucie Bílá a muzikalový zpěvák Kamil Střihavka s hudebním projektem Leaders.

Další den byl festivalový areál divákům otevřen zcela zdarma. Ve čtvrtek se hlavně mladším návštěvníkům akce poprvé představila skupina Slza. Celým areálem se linul zpěv jejich rádiových melodií a autogramy dvojice sympatických hudebníků rozdávala skoro dvě hodiny. Ve čtvrtek vystoupil Miro Šmajda, Petr Bende s doprovodem cimbálovky nebo Jiří Schmitzer v akustickém stanu Muzikus. Večerní program zakončil Leoš Mareš, jenž v tanečním stanu White House rozjásal fanoušky svým zpěvem i populárními diskotékovými písněmi.

V pátek se program festivalu rozjel na plné čáře už odpoledne. Na hlavní stagi Evropy 2 vystoupila formace zkušených muzikantů Všichni Svatí, poté následovalo vystoupení miláčka festivalového publika, zpěváka Sebastiana s kapelou. Večerní show německé legendy, zpěváka Markuse Meyna z hudební formace Camouflage, tentokrát však v projektu M.I.N.E. publikum rozjásalo. Vrcholem pátečního večera se stalo unikátní vystoupení zpěvačky Skye a kytaristy Rosse z hudební skupiny Morcheeba. Zaujala však také energická show mladého novozélanďana Grahama Candyho, jenž svým vysokým hlasem uchvátil nejen přítomné diváky, ale také vzbudil ohlas u přítomných novinářů.

Sobotní den přinesl nezapomenutelné koncerty umělců z česko-slovenské scény. Poprvé se festivalovému publiku představila slovenská zpěvačka Kristina, poté pokračovaly české hudební stálice Mig 21, Wohnout, Pavell Callta ve dvou koncertních setech, Sto zvířat, Ewa Farna nebo slovenská skupina No Name. Konečné zpívané slovo pak patřilo skupinám Chinaski a Monkey Business.

Pořadatelům festivalu se podařilo představit řadu „zlepšujících“ novinek jako například unikátní přístroj Beerjet, který dokáže natočit šest piv za sedm vteřin, luxusní toalety s klimatizací a bezdotykovým ovládáním nebo vyhřívané festivalové lázně. Festival Sázavafest se vydařil a to potvrzují i slova organizátorů. Počet návštěvníků během čtyř festivalových dní totiž předčil loňskou návštěvnost a to je úspěch!

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama