reklama

Sebeláska jako krok k lepšímu životu

reklama

Chcete lepší práci, báječného partnera a zažít pocit opravdového štěstí? Jak moc ale máte rádi sami sebe? Sebeláska není totiž špatná anebo nevhodná, ale velmi potřebná ne-li nutná součást života každého člověka. Jestliže si každé ráno v koupelně hubujete za kilogram či vrásku navíc, nedosáhnete ani jednoho. Sebeláska je takový kouzelný klíč ke šťastnějšímu a spokojenějšímu životu. Jak milovat sebe sama? Na to jsme se zeptali mentorky Denisy Jedličkové.

Zamilujte se do sebe

„Za nešťastnou ženou mnohdy stojí minimální úcta k sobě samé a nulová sebeláska. Ale proč? Žádná z nás není dokonalá, každá máme něco, díky čemu jsme vlastně unikátní a svým způsobem krásné. Je potřeba si uvědomit, že vše začíná sebeláskou. Mějme se rády,“ sděluje mentorka Denisa Jedličková a dodává. „Zkuste se do sebe zamilovat. Postavte se před zrcadlo a řekněte si nahlas, co na sobě doopravdy máte rády. Poté si dané věci zapište a napište k nim i proč to tak je. Každý den to opakujte a po měsíci si přečtěte, co vše jste o sobě krásného napsaly.“ Kromě toho buďte na sebe méně přísnější, a to co se Vám nelíbí změňte. Začněte se hýčkat a dopřejte si péči o samu sebe. Když budete odpočatější, budete spokojenější a tudy vede cesta k té opravdové sebelásce. Dovolte si na sebe udělat čas, dopřejte si kosmetiku, navštivte spa s kamarádkami anebo si jděte zaběhat. Dělejte vše, po čem vaše srdce touží, abyste se cítily lépe a zamilovaly se samy do sebe.

Nastavte si hranice

Když postupem času začne mít člověk rád sebe sama, najednou si začne více všímat toxických a negativních lidí ve svém okolí. „Jste ve vztahu, kde vás partner omezuje, nepodporuje a nenaslouchá? A co v něm ještě děláte? Pokud se nechce změnit a pracovat na sobě, neztrácejte čas. To stejné platí o zaměstnání. Dělejte to, co vás baví a naplňujte. Vydejte se třeba cestou svého vlastního podnikání a snu. Obklopujte se správnými lidmi,“ doporučuje Jedličková. Nastavte si své hranice, aby bylo jasno, co si k vám může dovolit váš manžel, šéf nebo rodina. Nenechte si ubližovat, mějte svoji hodnotu a pracujte na lásce k sobě samé. Ta je klíčem ke všem krásným věcem v životě.

Táhák k sebelásce, doplňte si dle libosti:

Nejraději na sobě mám…

Moje nejlepší vlastnosti…

Nejlépe se cítím když…

Nejvíce si odpočinu…

Nejspokojenější jsem…

Nejraději se odměňuji…

Můj největší sen je…

Splním si ho…

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama