reklama

Senioři v domovech pro seniory jsou považování za objekt, který už společnosti nemá co nabídnout.

reklama

Univerzitní kino Scala s Nadačním fondem Avast nabízí prostřednictvím svého Studia kurzy animace pro domovy seniorů i jiná seniorská zařízení.  Kurzy vedou odborné lektorky, ale individuálními pomocníky, mentory, jsou i děti, které už ve Studiu absolvovaly kurz Malá škola animace. Předávají seniorům své zkušenosti s animací i počítačovou technikou a pomáhají jim vytvořit jejich první autorský krátký film.

První, vlastně zkušební kurz se uskutečnil v pondělí 24. 7. a setkal se ze strany seniorů s až nečekaným nadšením. Televize Barrandov o našem projektu natočila reportáž, která byla odvysílána v hlavních televizních novinách Naše zprávy. Na reportáž se můžete podívat v archivu televize Barrandov, facebookovém profilu Univerzitního kina Scala a Studia Scala.

Senioři jsou zvyklí na různé tvořivé výtvarné dílny, dnešní seniorské domy je mají ve standardní nabídce, ale ve spojení s technikou a dětmi, které osobně každému ze seniorů pomáhaly, to bylo pro ně naprosto výjimečné a neočekávaně veselé dopoledne. My jsme zase byli překvapení, s jakým opravdovým zaujetím jsme se setkali a kolik titěrné práce a času senioři filmům věnovali. Mnozí z nich projevili úžasný výtvarný talent, společná práce s loutkami byla naprosto úžasná pro všechny. Bylo to až dojemné, když jsem se tak dívala na ty naše děti v rolích učitelů.“ říká organizátorka kurzů ze Studia Scala Ola Uchytilová.

Výsledné filmy se budou promítat pro účastníky i jejich rodiny na slavnostním ukončení kurzu, autoři svá díla dostanou na DVD a ty nejlepší z nich chce Univerzitní kino Scala zařadit do vysílacího programu jako předfilmy. Dílny se budou konat až do listopadu a díky Nadačnímu fondu Avast jsou nabízeny zdarma. „Setkali jsme se s velkým zájmem veřejnosti. Proto bychom rádi zrealizovali kurzy pro seniory přímo ve Scale. Nyní jsme se zaměřili na uskutečnění, zejména zajištěním finančních prostředků. Věřím, že kurzy budou zrealizovány a spousta seniorů si vytvoří své vlastní animátorské dílo.“ dodává organizátorka kurzů ze Studia Scala Ola Uchytilová.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama