Sezona v Divadle Viola vyvrcholí premiérou Rozmarného léta

Autor: dne 9 června 2019

Není mnoho šťastnějších způsobů, jak prožít vlahý červnový večer, než s Rozmarným létem v Divadle Viola! Legendární scéna se s letošní divadelní sezonou loučí uvedením adaptace Vančurovy nesmrtelné, hravě humorné novely Rozmarné léto a to premiérou v neděli 23. června v den výročí autorových narozenin.

Zdeněk MaryškaVladislav BenešVáclav HelšusZuzana Slavíkováve Viole rozehrají komedii o lásce a žárlivosti, pozdním vzplanutí i brzkém vystřízlivění, o přátelství a především o tom, jak je krásné býti kadeřavým. Diváci tak budou mít jedinečnou šanci osvěžit se nostalgickou atmosférou lázeňského města Krokovy Vary, zejména pak zřídlem autorovy kouzelné češtiny, a přesvědčit se, že literárnímu příběhu svědčí nejen filmové plátno ale i divadelní jeviště.  Neboť řečeno s Vladislavem Vančurou: „Míra dálky je toulka, míra hojnosti je hlad a hra předchází před činy.“

Vančurova manželka Ludmila v knize Dvacet šest krásných let vzpomíná, že se v díle odrazilo mnohé z tehdejší atmosféry na Zbraslavi, kde Vančura žil: „V Rozmarném létě je Zbraslav, plovárnička Lázeňského klubu s mistrem Šůrou a hlavně nálady krásných jarních dnů a letních dopolední, kdy na ještě prázdné plovárně se slunili a klábosili Vančura, Hugo Marek, právník Šimanovský a Antonín Šůra; paní Šůrová byla tehdy ještě zdravá a pohyblivá, baculatá porodní babička. Se Šůrou se věčně škorpila, trochu hostům pro vyražení a trochu doopravdy…“Přijďte si do Violy připomenout tří přátele: majitele lázní Antonína Důru, abbé Rocha a majora ve výslužbě Huga, do jejichž poklidných životů vnese rozruch potulný kouzelník Arnoštek a především jeho družka Anna.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit Přihlášení

Napište odpověď