reklama

Skupina ISING, zpěvačka Tothová a herec Písařík: Vzniknout mohlo jedině tohle!

reklama

Letošním debutovým albem Chased By Reality si skupina ISING vysloužila pozitivní ohlas odborné kritiky i posluchačů, ale místo aby pokračovala v dospělém pop-rocku, rozhodla se udělat úkrok stranou. Jejich nový singl Astronautika je jednak duet se zpěvačkou Karolínou Tothovou, jednak je v češtině, ale navíc představuje hudební směr, kterému kapela v nadsázce s humorem říká agro-pop.

Cílem podle kapely bylo udělat si legraci nejen ze sebe, ale také ze současné české hudební produkce, která podobných „agrosongů“ produkuje několik denně. A tak ISING přichází se singlem, který má nejen rockový drajv, ale navíc je celá o „tom“. „I když už jsme zachytili reakce, že jde o hezkou píseň o lásce, pravda je taková, že když si celý ten text rozšifrujete, zjistíte, že se tam skutečně zpívá jen o základním instinktu,“ dušuje se kapela.

S humorem sobě vlastním pak zvolila také téma videoklipu. Proto přizvali ke spolupráci režijní duo Martin Müller a David Laňka, a dali jim jednoznačný příkaz: „Hlavně ať se to nebere vážně!“

„A tak jsme se rozhodli do toho šlápnout a natočit videoklipovou grotesku,“ říká režisér Martin Müller. Klip tak s ohledem na název singlu vypráví příběh záletného astronauta, který se zamiluje do zdánlivě osudové ženy, ale vztah s ní ho záhy začne dusit a on se utíká do snů plných představ o milostných dobrodružstvích s jinými dívkami. Jenomže každá žena má v podobných případech v záloze plán, jak u sebe takového muže udržet – dítě.

Martin Písařík na roli kývl, ale režiséři už mu „zapomněli“ říct, že bude celou dobu v kostýmu, a to i při milostné scéně, ve které kromě herců hrají roli také mimozemšťan a raketa. A právě tuhle scénu štáb skoro nenatočil, protože štáb ani herci nebyli schopni se nesmát. „Bylo to něco tak bizarního, že by si u toho i David Lynch s Timem Burtonem řekli, že to je divný,“ směje se Karolína Tothová a dodává, že vznikly i záběry, které nejspíš půjdou pouze do „dospělé“ verze klipu. Dočkáme se někdy? Zatím se mrkněte na „soft“ verzi.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama