reklama

Skvěle naladěná Stará dobrá kapela!

reklama

Byla to včera v Divadle Palace velká paráda. Po mnoha letech tu měla premiéru hra Jiřího Hubače v režii Petra Hrušky Stará dobrá kapela. A tenhle titul okamžitě oslovil nejen pamětníky televizní inscenace z osmdesátých let, která se vysílala pod Názvem Nezralé maliny a o čtyři roky později se objevila i na scéně Národního divadla, ale i mladší ročníky.

Tleskalo se dlouho a ve stoje a diváci, mezi nimiž byli např. František Němec nebo Jiří Štěpnička, nechtěli Václava Postráneckého, Naďu Konvalinkovou, Svatopluka Skopala, René Přibyla a další vůbec pustit z jeviště. „Já jsem samozřejmě znala ne divadelní, ale televizní inscenaci, která se jmenovala Nezralé maliny, a musím přiznat, že mě v té době doslova zasáhla. A to strašně moc. Když přišla nabídka zahrát si Andulu, kterou tehdy představovala Jiřina Šejbalová nebylo co řešit a velice ráda jsem do toho šla. Věděla jsem, že je to kvalitní, nádherný text, který má v každé době, co říci. Je to moudrý příběh o vztazích a tohle téma nikdy nevyčpí,“ nechala se slyšet Naďa Konvalinková.

Trochu úsměvný, trochu smutný příběh o stáří, lásce, snech a síle přátelství nenechal nikoho v hledišti chladným. „Kdo chce vnímat a cítit, pro toho tahle něžná komedie je. Můj soused, který byl na veřejné generálce se mi přiznal, že se při představení smál i brečel. Mě to přijde jako velice cenné spojení. Ve chvíli, kdy si člověk myslí, že je otrlý a nic ho nemůže překvapit najednou zjistí, že to není pravda, že život prostě přináší neustálá překvapení. A nejen o tom Stará dobrá kapela vypráví,“ uvedl Václav Postránecký.

Foto: Herminapress

 

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama