reklama

Slavnostní otevření letní scény Jatek78 má v rukou divadelní soubor 11:55 – pouze na dva večery!

reklama

Divadelní soubor 11:55 (Zapětdvanáct) slavnostně otevře 22. a 23. května venkovní scénu multižánrového prostoru Jatka78 svou nejnovější premiérou Ptí–píí–ptíp? Tak to chodí. v režii Rostislava Nováka ml. Inscenace vzniká přímo pro jednu z uliček v Pražské tržnici a diváci budou mít jedinečnou možnost vidět ji ve specifickém venkovním prostoru pouze dvakrát v této sezóně.

Jatka78 nejsou domovskou scénou pouze pro soubor Cirk La Putyka, již druhou sezónu tu v rezidenčním programu tvoří také mladí absolventi pražské DAMU pod hlavičkou souboru 11:55. Pro svou první premiéru v roce 2017 oslovili režiséra Rostislava Nováka, který je v poslední době spojován především s žánrem nového cirkusu. Herci se však neučí salta ani přemety, ale společně s režisérem zkoumají zásadní otázky typu: Dokázali jsme se poučit z druhé světové války? Jak na nás působí dění ve světě teď? Jsme blázni, nebo si jen logicky vytváříme vlastní světy, do kterých lze uniknout před realitou?

„Poprvé jsem se se souborem 11:55 setkal u příjímacích zkoušek na DAMU, kdy jsem seděl v komisi a pomáhal Jirkovi Havelkovi vybírat studenty do jeho ročníku. Uplynulo několik let a vídáme se denně v našem divadle. Naše spolupráce není ani o cirkuse, ani o činohře. Potkali jsme se na tři týdny, abychom si všichni vyzkoušeli něco nového. Já sám pracuji s úplně novými lidmi – choreografie, scénografie, dramaturgie, to jsou pro mne nové výzvy a pak také samotná předloha – kniha o bombardování Drážďan, prostor ulice, prostor Jatek. Cítím to jako velikou šanci zkusit společně něco úplně jiného – něco, co bude zážitkem, happeningem, groteskou, tragédií i momentem, v němž zní jen Ptíí píp ptíp, protože vidět herce 11:55 v takových rolích může být skutečný zážitek,” uvádí ke spolupráci režisér Rosťa Novák.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama