reklama

Cuky Luky – ptákovina k zásnubám

reklama

Režisér a scénárista Karel Janák (mj. Snowborďáci, Rafťáci) se pochlapil. Své přítelkyni, herečce Romaně Goščíkové (seriál Ošklivá Katka, V.I.P. vraždy, Atentát) nedávno dal zásnubní prsten, takže, jak vidno je „zaděláno“ perspektivně i na svatbu. Kromě ozdobného kroužky si snoubenci k téhle významné události nadělili i film Cuky Luky, který měl velice úspěšnou premiéru v dubnu na Slovensku a včera i v Čechách. Karel se zhostil role režiséra a Romana si střihla jednu z menších rolí.

„Zásnubní dárek úplně asi ne, ale pravda je, že jsme se zasnoubili v průběhu natáčení. No, ale k filmu. Peťa Polnišová, neboli Cuky a Zuzka Šebová, což je Luky, jsou slovenské herečky a autorky, které si vyrobily svoji komediální dvojici v rámci zábavného a velice oblíbeného projektu na Slovensku. Pak se snažily napsat i scénář k filmu, a protože v tom ještě nejsou úplně zběhlé tak mě požádaly, jednak abych jim to režíroval a také pomohl se scénářem. Nejdříve jsem moc nechtěl, ale nakonec jsem tomu propadl a natočili jsme tenhle film. Vzniklo tedy dílo postavené na zmíněné komediální dvojici, která legračním způsobem pranýřuje svět celebrit, večírků, showbyznysu,“ vysvětlil režisér.

Dvojka hlavních představitelek si natáčení prý velice uživala. Jak dámy přiznaly v romantických filmech by vystupovat moc nechtěly, protože by je to nebavilo. „To není naše parketa. My potřebujeme zábavu, vtip, legrácky, prostě děj, který je tak trochu ptákovina. A navíc i akční ptákovina, což tenhle film je. Je vpodstatě internacionální, pomáhal nám se scénářem český režisér, takže humor, který v něm je vítali diváci na Slovensku a určitě se bude zamlouvat i tady. A když ne, tak to svedeme na něj,“ se smíchem uvedly obě herečky Peťa Polnišová a Zuzana Šebová.

Cuky Luky film vyšel na něco přes milion eur, prozradil producent Dano Dangel, známý v Čechách z Partičky. „Ano je to tak, ovšem musím se pochlubit, že v jednom případě jsem i náklady ušetřil. Zahrál jsem si sám osobně jednu roličku, takže jsem se nejen opět zviditelnil, ale ušetřil dvacet eur za honorář. Člověk musí být hospodářem,“ se smíchem prozradil Dano Dangl. Kromě zmíněných si ve filmu zahráli třeba i Milan Lasica, Roman Pomajbo, roli získala i Lucie Bílá, Klaudia Kopčániová, Lenka Hopúchová a řada dalších.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama