reklama

Slavnostní vyhlášení L’Oréal S TYLE & COLOUR TROPHY

reklama

Prestižní světová kadeřnická soutěž se do České republiky vrátila po pěti letech, za to ve velkém stylu. Udílení cen se konalo v pátek 27. května a následoval párty galavečer, kde se oslavovalo. Pro český profesionální kadeřnický svět je návrat a udílení cen Color trophy přehlídkou nejlepších a nejkreativnějších účesů. Pro mladé kadeřníky je velkou motivací možnost zviditelnit svoji práci a posbírat cenné zkušenosti.

Letošnímu ročníku kraloval S alon Petra Měchurová, který měl nominace pěti finalistů. Na pátečním kongresu byly vyhlášeny jako vítězky Z uzana Hromečková, za Nejlepší pánský účes a A nna Pavlicová za k ategorie Nejlepší barva, Nejlepší střih a Hlavní cena nejlepší dámský účes, obě ze Salonu Petra Měchurová. Kadeřníci musí v reálném čase vytvořit účes který pro Colo Trophy navrhli. Jedná se o moderní a trendy komerční účes, který je ovšem běžně nositelný. Účes zároveň musí ladit s líčením a s modelkou, kterou si kadeřník vybral aby vznik takzvaný Total­look.

Průběh soutěže popisuje trojnásobná vítězka Anna Pavlicová z e Salonu Petra Měchurová: „Klasicky se v soutěži postupuje tak, že se stanoví konkrétní koncept, tedy konkrétní nápad na střih a barvu a až potom se hledá vhodná modelka. Já jsem postupovala jinak. V ybrala jsem si úžasnou modelku Evu, která mě pro účes přímo inspirovala a vytvořila jsem účes pro ni ­ přímo na míru,” u smívá se Anna. Dodává, že pracovala s více než s pěti odstíny barev, ale chtěla, aby účes nakonec vypadal jednoduše a čistě. Střih navrhla tak, aby se k tónům přidala dynamika a vzdušnost. „Během focení a příprav jsme se hodně scházeli jako team, abychom se domluvili na všech detailech. Focení probíhalo dobře a všichni jsme si to užili, celému týmu moc děkuji.“

V pánských účesech zvítězila Zuzana Chromečková k terá nám sdělila, že její inspirací jsou hlavně fashion weeky a móda v zahraničí. Pro Color Trophy chtěla vytvořit look vymykající se přetrvávajícím trendů. „Vycházela jsem z pánské klasiky, kdy jsou vlasy po stranách vystříhány až ke koutům, vrch zachován dlouhý, načesaný dozadu. Tento styl jsem posunula o nevšední střih s dominantní ofinou se zuby, celé v matném looku s texturou.”

Dodává, že pro ní byl velkou inspirací model Jan, který má velmi specifický výraz ve tváři,
z čehož měla nejprve obavy, ale dala na radu Petry Měchurové a je ráda že si Jana nakonec vybrala. „Celou spolupráci jsme si užili jako tým, pracovala jsem s vynikajícími profesionály. Všeobecně jakákoliv kreativní tvorba je pro mě spíše zábavou a koníčkem. Snažím se pracovat tak, aby to na mé práci bylo vidět,” dodává Zuzana. Galavečer byl plný emocí, dojmů a předcházelo mu mnoho příprav. Na pódiu proběhlo několik impozantních vlasových show, které sklidily velký úspěch. Všichni byly nadšení a panovala příjemná sváteční atmosféra.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama