reklama

Sociální automobil zdarma pro Červený Mlýn Všestudy

reklama

Nový vůz značky slavnostně převzali zástupci sociálního zařízení Červený Mlýn ve Všestudech. Předání proběhlo za účasti ředitele domova Petra Kubíčka a zástupce poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje. Vozidlo budou zaměstnanci využívat při poskytování sociálních služeb klientům a při dalších aktivitách.

Domov seniorů v malé obci na Mělnicku obdržel svůj první vůz v rámci projektu Sociální automobil. Ten funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu Kompakt předal v České republice na stovky vozidel. Červený Mlýn ve Všestudech získal v pořadí již 702. automobil. „Myšlenka pomáhat lidem, kteří nemají stejnou startovní čáru jako my, není nijak nová, tyto projekty fungují ve vyspělé Evropě. Rozhodli jsme se ale přispět i svou troškou a zaměřili se na vozový park dětských domovů, sociálních ústavů, škol a dalších zařízení pro děti i dospělé. Právě ten totiž bývá ve velmi špatném stavu a sehnat vůz splňující standardy pro přepravu nemocných není v dnešní době pro tato zařízení vůbec jednoduché,“ říká k projektu Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt. A dále dodává, že sociální projekt se realizuje bez podpory jakýchkoliv dotací a grantů.

Místní Domov seniorů měl z předání vozidla obrovskou radost: „Jsme rádi, že jsme byli zařazeni do tohoto projektu, potěšil nás hlavně zájem místních podniků podílet se na financování našeho auta,“ uvádí Petr Kubíček, ředitel zařízení. Vůz domov využije pro rozvoz obědů lidem po okolí, dále jim umožní pořádat výlety pro seniory na kulturní a jiné společenské akce a usnadní jim převozy klientů k lékaři. V neposlední řadě bude automobil využit i pro zajištění pravidelného zásobování domova.

Na financování vozu se podílela asi čtyřicítka sponzorů napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních i přilehlého okolí. Mezi největší přispěvatele patří společnost Reisswolf likvidace dokumentů a dat, dále Niedax-Kleinhuis, hydraulika Chvalis, Decci servis, prodejna pracovních oděvů Luksík – Promex a další.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama