reklama

Kulturní tip: Cesta vlakem udivené švadlenky

reklama

V pátek 2. února od 17.30 ožije foyer Divadla Bolka Polívky vernisáží výstavy obrazů Violy Kučerové. Autorka experimentuje s malířskou technikou a v rámci své výstavy Cesta vlakem udivené švadlenky zavede návštěvníky do snově barevného světa své imaginace.

Malířka Viola Kučerová se narodila v Brně v roce 1970. Dětství prožila v Tišnově a okolních lesích. V letech 1984–1988 studovala SUPŠ v Brně, grafický obor u Dalibora Chatrného a Antonína Odehnala. Potom pokračovala ve studiu na PDF MU, obor výtvarná výchova, dějepis. Učila na základní škole a v SVČ Lužánky. Volné tvorbě se věnuje od roku 1997. Žije a tvoří v Brně.

„Výstavu jsem pojala jako jízdu vlakem. Když vstoupíte do foyer Divadla Bolka Polívky a přilehlých prostor, ve kterých výstava probíhá, jako byste nastoupili do vlaku. A při čekání na představení se procházíte, povídáte si a občas vykouknete z okna vlaku a zahlédnete krajinu. Podíváte-li se za chvíli, už je tam jiná, často s náznakem příběhu. Možná z okna nahlédnete i do dílny alchymisty nebo spatříte udivenou švadlenku. Proč je vlak věnován právě jí, prozradím třeba na vernisáži,“ zve návštěvníky Viola Kučerová.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama