reklama

Sportovní celebrity chtějí dostat děti od tabletů zpět na hřiště

reklama

Smažený kapr s bramborovým salátem a Štědrý den doma s rodinou – tak trávili vánoční svátky naši sportovci Aleš Valenta, Vladimír Šmicer nebo Šárka Strachová. Jako rodiče se navíc stali ambasadory projektu Sport2Life, jehož cílem je podporovat a zpřístupnit sport pro všechny děti. Jak vedou své ratolesti ke sportu, v čem vidí dnes největší problém u dětí a jak se sami udržují v kondici?

Iniciátor projektu Sport2Life Michael Saran se spojil s významnými představiteli českého sportu, úspěšnými sportovci, ale i týmem lékařů a dalších specialistů. Sportovním ambasadorem projektu Sport2Life bude například olympijský vítěz ze Salt Lake City v akrobatických skocích na lyžích Aleš Valenta. Dále jedna z nejúspěšnějších světových sjezdařek poslední doby a mistryně světa Šárka Strachová či fotbalové legendy Vladimír Šmicer a Patrik Berger.

Na slavnostním představení projektu nechyběli olympionik a předseda Českého volejbalového svazu Marek Pakosta nebo kapitánka českého basketbalového týmu Kateřina Elhotová. Podporu projektu vyjádřil také Jiří Kejval, předseda České olympijského výboru.

V rámci projektu Sport2Life budou organizovány nejrůznější sportovní akce,podporovány další iniciativy, které povedou ke zvýšení počtu sporujících dětí. Projekt zároveň pomůže se vzděláváním rodin dětí a komunit v oblasti zdravého životního stylu. Projekt se přednostně zaměří na děti ve věku od 6 do 14 let.

„Dostat děti od tabletů a mobilů je dnes těžké. Základem je mít dobrá sportoviště a podmínky pro sport, které budou děti také bavit. Sport jim pomůže rozvíjet nejen pohybové schopnosti, ale také dobrý charakter, disciplínu a týmovou práci. Sport2Life vnímám pozitivně. Když jsem byl malý kluk, byla podpora od státu i privátního sektoru větší, to je potřeba zase vrátit,“ řekla fotbalová legenda Vladimír Šmicer, která má v současnosti problémy s kolenem, i přesto však chodí pravidelně do posilovny.

„Musím se udržovat, protože mám rád české jídlo a české pivo a to zanechává na nás chlapech stopy. Jinak se snažím jíst zdravěji, jím saláty, kuře, ryby, ale občas si zahřeším,“ dodal Šmicer s tím, že Vánoce trávil s tradičně v Praze s rodinou, kaprem, salátem a stromkem. Nový rok pak strávil ve Špindlerově Mlýně. Projekt podporuje i Aleš Valenta.  „Projekt Sport2Life je mi strašně sympatický. Rád podpořím něco, co má přesvědčit děti běhat venku a nesedět u počítačů. I my se ženou vedeme děti ke sportu. Syn hraje hokej a dcera dělá krasobruslení. Trénují každý den, takže jsou velcí sportovci, což nás těší,“ dodal Aleš Valenta, který neměl nikdy problém jíst cokoli a vždy to přebytečnou energií spálil.

Jeho manželka, bývalá modelka, ale vždy vařila zdravě, takže ani nyní nemá Aleš s váhou potíže. A jak trávila sportovní legenda Vánoce? „Vánoce trávíme doma. Nám se nelíbí ten trend, kdy lidé odjíždějí na Vánoce do jiného prostředí, na hory. My jsme rádi doma, celá rodina k nám vždy přijede. Máme kapra, vídeňské klobásky. Děti moc kapra nemusí, takže ty spíš řízky,“ prozradil Valenta.

Ambasadorka projektu Šárka Strachová už s kariérou vrcholové sportovkyně skončila. Její život je však stále hodně aktivní a zdravý životní styl by ráda předala i svým dětem. První potomek se jí narodí na jaře. „Projekt je mi sympatický tím, že chce podporovat rozvoj sportu a pobytu u dětí. Našim cílem není vychovat  vrcholové sportovce, ale mít zdraví děti, které se budou hýbat a trávit svůj volný čas pohybem a sportem,“ uzavřela Strachová. Ta strávila Vánoce se svým partnerem v domě za Prahou. Po dlouhé době měla Šárka tradiční Vánoce s kaprem, bramborovým salátem, stromkem a spoustou dárků.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama