reklama

Juraj Kukura: Už mě nebaví mě supermani v kožených bundách

reklama

Oblíbený slovenský herec Juraj Kukura se opět objeví na obrazovkách České televize. Pro jarní vysílací schéma, které začne už po Novém roce, je do vysílání mj. připraven třináctidílný seriál Inspektor Max, kde si střihne hlavní roli – detektiva. A nebude to žádný suchopár, ale kriminalista, kterému nechybí humor a nadsázka.

„Mám plné zuby krimi seriálů, a proto v jednom hraji,“ s úsměvem vysvětlil Kukura a hned doplnil. „Ovšem tenhle bude o něčem jiném. Přestali mě bavit takoví ti tradiční supermani v kožených bundách s kymácivou chůzí, kteří se vyžívají v honičkách, dělají s auty kotrmelce a ranou pěstí zlikvidují bandu zloduchů. Můj Zoltán Max je člověk, který pomáhá lidem, kteří se dostanou do tíživé situace. Je to obyčejný chlap se svými chybami i neuskutečněnými sny, má silné sociální cítění, lidské neštěstí se ho hluboce dotýká a jde mu hlavně o spravedlnost. A právě proto se mi líbí,“ vysvětlil Juraj Kukura na tiskové konferenci v galerii Café Louvre, kde Česká televize představila svoje novinky chystané do vysílání.

A bude jich docela dost. Kromě zmíněného Inspektora Maxe třeba čistokrevný seriálový kriminální thriller z prostředí šumavských Sudet s názvem Vzteklina v hlavní roli s Kryštofem Hádkem, komediální seriál Dabing Street z prostředí krachujícího dabingového studia a jeho svérázných zaměstnanců, které si zahrají mj. Václav Neužil, Klára Melíšková, Hynek Čermák atd.

„Skládám hold všem, kteří vyšetřovali metanolovou kauzu. Spolupodílet se na tomhle projektu, dvoudílném televizním filmu podle skutečných událostí s názvem Metanol, byla pro mě výjimečná záležitost, jelikož předobrazem příběhu byly události, nad nimiž tenkrát i dnes zůstává rozum stát. Tehdy, zásluhou lidské ubohosti, hamižnosti a hlouposti přišlo o zdraví a život mnoho lidí. Hodně mě realita i natáčení snímku zasáhlo a o to zodpovědněji jsem ke své roli přistupoval,“ uvedl Martin Finger, který v Metanolu hraje vyšetřovatele.

To ovšem zdaleka není vše, co ČT nabídne. Připraveny jsou premiéry původních televizních snímků, desítky dokumentárních cyklů, několik dalších seriálů a řada filmů, koncerty, premiérové Večerníčky či nový kulturní magazín.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama