reklama

Startuje nejopravdovější seriál z lékařského prostředí – Modrý kód

reklama

Seriálová novinka televize Prima Modrý kód z prostředí urgentního příjmu fiktivní podhorské nemocnice Rubava láká hvězdným hereckým obsazením a napínavým dějem inspirovaným skutečnými příběhy pacientů, lékařů a dalších pracovníků urgentního příjmu či záchranky.

První dva díly uvidí diváci již v sobotu 25. března. Poté se s hrdiny nového seriálu budou setkávat každé pondělí a středu v hlavním vysílacím čase ve 20.15. Na Modrém kódu – seriálu z urgentního příjmu – spolupracuje široký tým odborných poradců z řad záchranářů, lékařů a zdravotníků. Tvůrci tak divákům věrně přiblíží, jak pracují lidé, kteří každý den bojují o život svých pacientů. „Modrý kód bude dynamický, svěží. Případy jsou zajímavé a častokrát až šílené tak, že, myslím, budou diváky bavit,“ láká na televizní novinku herec Marek Němec alias excelentní chirurg David Hofbauer a dodává: „Modrý kód, věřím, nabídne neotřelý pohled na to, jakým způsobem to v lékařském prostředí funguje. A doufám, že bude dál bavit i naše postavy, to bych si přál. Aby příběhy pacientů i lékařů diváky zajímaly.“

Srdcem seriálové nemocnice Rubava je oddělení urgentního příjmu, kde se odehrávají pacientská i lidská dramata, o které v ději nebude nouze. Lékaři, sestry i personál mají každý své důvody, proč jsou právě na tomto místě. Každý z nich má svůj příběh, jenž budou diváci postupně rozplétat. V jednotlivých rolích se představí řada oblíbených herců, ale i neokoukaných tváří. Diváci se tak kromě Marka Němce mohou těšit mimo jiné na Jiřího Štěpničku v roli primáře, Sabinu Laurinovou jako vrchní sestru, Romana Zacha jako neurochirurga, Igora Chmelu v roli anesteziologa či mladou herečku Evu Josefíkovou, která se po rolích princezen představí jako lékařka.

V dalších postavách bude možné vidět také Mariku Procházkovou, Sandru Novákovou, Evu Burešovou, Kateřinu Brožovou nebo Filipa Cíle, Ondřeje Rychlého, Štěpána Benoniho a mnoho dalších, kteří se stanou neoddělitelnou součástí dění na pohotovosti nemocnice Rubava. Zajímavostí a absolutním unikátem seriálu Modrý kód je i fakt, že v ateliérech, kde se seriálová novinka Televize Prima natáčí, je postavené plně funkční oddělení urgentního příjmu, se vším vybavením, přístroji, operačními sály a jednotkami intenzivní péče, které tak přispívají k věrohodnosti dramatického ztvárnění práce lékařů a zdravotníků.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama