reklama

Adolf Hitler se vrátil a občas z něj zamrazí

reklama

Zkraje zůstane asi každý tak trochu v šoku, když na vlastní oči uvidí Vůdce a říšského kancléře. Adolf Hitler, i když v mladším provedení, nechá jen málokoho v klidu, bohudík jen do chvíle, kdy se na jevišti Divadla Na Jezerce začne odvíjet neobvyklý, ale hodně zajímavý děj tragikomedie podle stejnojmenného bestseleru Timura Vermese Už je tady zas!, který režíruje Matěj Balcar.

Jde o příběh nacistického vůdce, který se v roce 2015 vzbudí na předměstí Berlína a po více než sedmdesátiletém spánku se nestačí divit, co se s jeho milovanou říší stalo. Postava Hitlera, kterou skvěle ztvárňuje Ondřej Kavan, se v průběhu představení neustále ocitá v situacích, kdy musí reagovat na střety s moderní dobou a technologiemi.

„My bychom chtěli, aby lidé odcházeli s divadla na jednu stranu dobře pobaveni, ale i s troškou mrazení
v zádech. A také s pocitem, že se nikdy nic podobného nestane. Hitler se sice vrátil, už je tady zas, ale naštěstí jen v Divadle Na Jezerce. Je to hra s aktuálním tématem, která rezonuje s dnešní dobrou a dokáže zesměšnit negativa naší současnosti. Když v závěru Hitler pronáší výrok: Za nás přece všechno nebylo jen špatné!, mohou si diváci uvědomit, že tuhle větu už někdy někde slyšeli,“ uvedl principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský na tiskové konferenci k představení, které bude mít premiéru 16. března, den po výročí okupace Československa hitlerovskými vojsky.

„Já jsem na nabídku hrát Adolfa Hitlera kývnul hned a rád. Je to zdařilá role a věřím, že se diváci představením budou bavit i trošku se zamyslí nad tím, co z ní pro současnost plyne. Mě osobně hrát záporáky baví, jednak proto, že nejsem vyloženě typem komika nebo romantického hrdiny, a pak
v negativní postavě je o čem hrát,“ prozradil Ondřej Kavan, který je na rozdíl od své role velký sympaťák, který miluje svou přítelkyni, dobré jídlo a kvalitní vínko, kdysi lezl po skalách, šermoval a teď s chutí relaxuje na ranči své partnerky, kde se stará hlavně o koně, ale s chutí prý vypomůže i s nezbytnými provozními pracemi.

Kromě Ondřeje Kavana se v inscenaci představí i Kristýna Hrušínská, Zdeněk Hruška, Michal Kern, Miluše Šplechtová, Martin Sitta a Tereza Němcová.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama