reklama

Tereza Vlčková: titul Česká Miss pro mě byl silnou motivací, zhubla jsem patnáct kilo!

reklama

Třetí místo v soutěži Česká Miss 2017 obsadila čtyřiadvacetiletá brunetka Tereza Vlčková ze Zlína. Semifinálová porota ji přitom do finále neposlala a byla to právě veřejnost na sociálních sítích, která Terezu vybrala a dala jí šanci bojovat o titul ve finále soutěže. Postup byl pro Terezu motivační, zhubla, výrazně zpevnila svoji postavu, pracovala na sobě a nakonec skončila na třetím místě a získala titul Česká Miss Supranational 2017. A jelikož byl titul pro Terezu silnou motivací, změnila kompletně svůj jídelníček, začala každý den cvičit a celkově v letošním roce zhubla patnáct kilo. Teď bude Českou republiku reprezentovat na mezinárodní soutěži Miss Supranational. Nejen o tom, jaké to je jít za svým snem, se dočtete v tomto rozhovoru.

Jaké byly tvé pocity v momentě vyhlášení tvého jména?

Bylo to moc krásné. Vůbec jsem to nečekala. Ale ani pár dnů po finále mi to pořád nedocházelo, protože se pořád něco dělo a neměla jsem čas si uvědomit, co všechno se změní.

Proč si myslíš, že porota vybrala právě tebe?

To nevím, často mi lidé v průběhu soutěže říkali, že jsem úplně jiná než ostatní holky, že mám výrazné rysy a oči.  Určitě mi mohlo pomoci i to, že nejsem namyšlená, snažím se být milá a na nic si nehraju. Na člověku jde vždycky hodně poznat, jestli je přirozený nebo se začne okamžitě přetvařovat, když uvidí kameru. To je podle mě taky velmi důležité.

Měla jsi mezi dívkami svou favoritku?

Myslela jsem si, že zvítězí dívka s číslem 10 – Markéta Matoušová, která získala titul Česká Miss Survival. Takže jsem se vůbec netrefila.

Bylo něco, z čeho jsi měla v průběhu finálového galavečera opravdu strach?

Celý večer jsem měla největší strach z těch bot na vysokém podpatku. Ne, že bych nebyla zvyklá nosit podpatky, ale vzhledem ke své výšce jsem nikdy nemusela nosit až tak extrémně vysoké. Navíc jsme na finále dostaly úplně nové, nerozchozené boty, takže jsem z nich měla skutečně respekt.  Ale když jsem vyšla před diváky, byly boty to poslední, na co jsem si vzpomněla.

Jak jsi prožívala průběh celé soutěže?

Celý měsíc před finále byl pro mě hodně náročný. Jelikož pracuji, bylo pro mě velmi těžké zkoordinovat práci a soutěž dohromady. Ten poslední týden jsme na hotelu od rána do večera cvičily choreografii na vysokých podpatcích, takže i to bylo velmi náročné, jak psychicky, tak fyzicky. Večer jsem vždycky byla úplně hotová.

Na jaký moment v průběhu celé soutěže nejraději vzpomínáš?

Bavila mě celá soutěž, hlavně proto, že to bylo takové dobrodružství a ne jen chabá příprava na finále. Zažívaly jsme spoustu nových věcí a dostala jsem se i tam, kam bych se sama ve svém běžném životě nedostala. Nejvíc vzpomínám asi na to, jak jsme na Slovensku v Hotelu Lomnica vařily se šéfkuchařem hotelové restaurace. Ukazoval nám různé triky v kuchyni, jak se co vyrábí v restauraci luxusního hotelu, takže to bylo strašně zajímavé.

Jak tě napadlo přihlásit se do soutěže Česká Miss?

Neustále jsem poslouchala od širokého okolí, že bych měla soutěž vyzkoušet, ale nikdy jsem na to neměla odvahu a bohužel ani postavu. Letos to byl kvůli věkové hranici poslední rok, kdy jsem se mohla přihlásit, a tak jsem se rozhodla, že to risknu.

Co se ti nelíbí na tvé postavě?

Modelka by měla být míry 90-60-90, být vysoká a štíhlá. S výškou u mě nebyl problém, měřím skoro 180 centimetrů, ale vždy jsem byla spíš plnější. Přesto jsem dostala šanci, ale bylo jasné, že na sobě musím začít makat. No a tak jsem mákla a vyplatilo se.

Prozradíš nám, jak jsi na sobě „mákla“?

Byla to kompletní změna životosprávy. Každý den jsem byla ve fitku, hodně jsem běhala a totálně změnila jídelníček.  Nakonec jsem celkově zhubla asi 15 kilo, něco málo už před castingem, zbytek v průběhu soutěže. Ale jak víme, není to jen o kilech, ale hlavně o zpevnění postavy a mírách, které šly opravdu velmi dolů.

A jak máš teď?  Pokračuješ ve zdravé životosprávě a cvičení?

Po finále jsem se těšila na pořádnou sladkou snídani – třeba lívance nebo palačinky. Jednou jsem si to dopřála, a pak pokračoval  dril. Přeci jenom musím reprezentovat Českou republiku na Miss Supranational, což je velká zodpovědnost. A taky by byla škoda se na to teď vykašlat, když jsem na sobě tak dlouho dřela.

Máš přítele?

Mám přítele, který mě v průběhu celé soutěže velmi podporoval. A já jsem ráda, že to se mnou vydržel, protože poslední měsíc před finále pro nás byl hodně náročný, jak na psychiku, tak na to, že jsem téměř nebyla doma a byla pořád někde na cestách.

Takže není v plánu žádný hokejista nebo fotbalista?

To ne, mě tady ti fotbalisti nebo hokejisti ale vůbec nezajímají.

Nová podoba České Miss je zaměřena také na charitu. Jaké charitativní činnosti by ses ty konkrétně chtěla věnovat?

Chtěla bych využít své jméno a titul k tomu, že můžu i pomáhat. Takže jakmile se naskytne ta správná příležitost, budu v tomto směru určitě aktivnější.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama