reklama

Těšte se na nový film Chůze po laně!

reklama

Formální ukončení natáčení snímku v produkci společnosti TriStar Productions Toma Rothmana, jehož oficiální název nyní zní Chůze po laně (The Walk), proběhlo 6. srpna 2014. Snímek v režii Roberta Zemeckise je natočen na motivy skutečného příběhu podle knihy Philippe Petita To Reach the Clouds a v hlavní roli mladého snílka, který se odvážil nemožného – přejít nezákonně po provazu mezi věžemi Světového obchodního centra – se představuje Joseph Gordon-Levitt. Autorem scénáře je Zemeckis, společně s Christopherem Brownem. Producenty filmu jsou Steve Starkey, Robert Zemeckis a Jack Rapke. Snímek bude mít v českých kinech premiéru 1. října 2015.

Ukončení natáčení proběhlo den před 40. výročím Petitova provazochodeckého přechodu mezi věžemi Světového obchodního centra, který se uskutečnil 7. srpna 1974. Tuto významnou událost si nyní budeme moci poutavým způsobem připomenout ve třetím dějství chystaného filmu.

Dvanáct lidí se prošlo po povrchu Měsíce, ale jen jediný člověk přešel nezměrnou prázdnotou mezi věžemi Světového obchodního centra, a v jeho stopách se již nikdy nikdo nebude mít možnost vydat. Petit pod vedením svého mentora Papa Rudyho (Ben Kingsley) je se svými společníky a za asistence netradiční skupiny dobrovolníků z celého světa nucen překonávat nepopsatelné problémy a vypořádat se se zradami, neshodami i bezpočtem rizik, která uskutečnění celé akce ohrožují, mají-li mít šanci realizaci svého bláznivého plánu správně zorganizovat a následně také provést. Robert Zemeckis, režisér tak výjimečných snímků, jakými byli Forrest Gump, Trosečník, Návrat do budoucnosti, Polární expres či Let, znovu využívá nejmodernějších technologií, aby divákům předložil emocionální příběh s výjimečnými aktéry. Díky inovativním fotorealistickým technikám a magii 3D technologií IMAX je snímek Chůze po laně (The Walk) opravdu unikátním filmovým zážitkem, který dává návštěvníkům kin možnost na vlastní kůži zažít pocity člověka, který se ocitl na samé hranici nebe. Film je vyznáním lásky Paříži a New Yorku sedmdesátých let, ale především také věžím Světového obchodního centra.

Ve filmu dále hrají James Badge Dale, Ben Schwartz, Charlotte Le Bon, Clément Sibony a César Domboy.

Členy tvůrčího týmu jsou mimo jiné kameraman Dariusz Wolski, výtvarnice Naomi Shohan, střihač Jeremiah O’Driscoll či kostymérka Suttirat Larlarb. Hudbu složil Alan Silvestri.

Filmoví fanoušci mohou dění kolem filmu sledovat na oficiálních stránkách na adrese www.thewalkmovie.com či na Facebooku na www.facebook.com/TheWalkMovie nebo na Twitteru @TheWalkMovie.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama