reklama

Thriller Vzteklina stál Kryštofa Hádka dost úsilí. Při čem se musel herec hodně hlídat?

reklama

Na tiskové konferenci v kině Lucerna představila Česká televize nový, šestidílný seriál Vzteklina s Kryštofem Hádkem v hlavní roli. Hádek hraje virologa Pavla Rogla, který má v okolí šumavské vesnice Bučina najít a zmapovat příčinu vzteklinové nákazy. Je také pověřen vypracováním odborného posudku pro tým kriminalistů, kteří vyšetřují záhadnou dvojnásobnou vraždu.

„Pavel je zapálený odborník a jde na něm vidět, že ho práce baví. Je ale plachý a chvilku mu trvá, než se zabydlí. Je to vědec, intelektuál, který mluví spisovně. A to pro mě byla docela výzva. Hodně jsem se musel kontrolovat,“ řekl o své postavě Kryštof Hádek.

Svůj part si v seriálu odehraje i Stanislav Majer. „Opravdu nemohu o své postavě nic říci, abych nic neprozradil. Faktem je, že Vzteklina není styl detektivek, na které jsme zvyklí. Jde spíš o thriller. Je tam i takový společenský apel, který nemohu odtajnit, ani naznačit. Divák by byl pak zklamaný,“ uvedl Stanislav Majer.

Pro režiséra Tomáše Bařinu je Vzteklina první detektivkou, kterou kdy natočil. „Při čtení scénáře mě uchvátila hned první scéna a v tu chvíli jsem věděl, jak bude celý seriál vypadat. Hodně natáčecích dní jsme strávili v lese. Točili jsme v 1. zóně Národního parku Šumava, což nebylo úplně jednoduché. Ale všichni nám vycházeli vstříc a je také důležité zdůraznit, že žádné zvíře netrpělo.“

První díl šestidílného kriminálního thrilleru Vzteklina uvede ČT1 ve středu 10. ledna ve 20.00 hodin.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama