reklama

Tip na červnový výlet do Plzně: Open-air festivaly humoru, tance, folkloru, metalu i triatlonu

reklama

S blížícími se prázdninami a časem dovolených přibývá akcí, kam se můžete vydat za zábavou a aktivním vyžitím pod širým nebem. Atraktivní nabídkou v červnu láká Plzeň. Hned na přelomu května a června (28. 5.–3. 6.) vás rozveselí Komedy fest – největší přehlídka tradičního i novodobého humoru. První festival svého druhu do centra Plzně přivezerozmanitý humor v podání komedií profesionálních činoherních divadel, one man/woman show, improvizací, talk show, hudebních a stand-up vystoupení.

Letošní 4. ročník Komedy festu se odehraje nejen tradičně v Měšťanské besedě, ale poprvé jej v sobotu 6. června završí závěrečný open air v amfiteátru Plaza, na kterém vystoupí třeba Ester Kočičková, Zdeněk Izer,Těžkej Pokondr nebo stand-up komici Na stojáka.

Červen v Plzni odstartuje ve velkém sportovním stylu. Pláž Ostende u Velkého boleveckého rybníku bude 2. a 3. června patřit Triatlonovému festivalu, jehož cílem je představit triatlon sportující veřejnosti. Ve dvou dnech se na různých typech tratí odehrají závody pro různé kategorie, zváni jsou nejen zkušení profesionálové, ale také nadšenci každého věku, kteří si chtějí triatlon zkusit poprvé. Příznivci běhu, kteří jej nechtějí kombinovat s plaváním a cyklistikou, v sobotu 3. června zamíří do Borského parku na barevný pětikilometrový běh Run in Colors. Odpolední program zpestří hudební vystoupení (např. Ben Cristovao), soutěže a after party.

Intenzivní hudební zážitky zprostředkuje Metal fest, který o víkendu 2.–4. června zaplní amfiteátr Lochotín fanoušky metalu a nepřeslechnutelnými tóny elektrických kytar a bicích. Mezi hlavními mezinárodními hvězdami jsou kapely Tarja, Sharon Den Adel, Hammerfall a Max & Iggor Cavalera. Příznivce o něco poklidnějších hudebních žánrů 23.–24. června přivítá hudební festival na pláži Summer City Fest. U Boleveckého rybníku svou hudební show předvedou Ben Christovao, Majk Spirit, Marpo, Chris Davis a mnoho dalších. Přespat můžete v kempu Ostende
a zbývající energii vydat při bungee jumpingu nebo některé z vodních sportovních aktivit, jako třeba paddle boardingu.

Mezinárodní festival současného tance a pohybového divadla Tanec Praha rozpohybuje Plzeň od 4. do 20. června. Taneční a divadelní vystoupení uvidíte v prostoru Moving Station, na náměstí Republiky, náplavce a v lokalitě U Zvonu. Plná podmanivé hudby a tance budou také vystoupení domácích a zahraničních souborůkonaná v rámci 21. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu CIOFF od 7. do 11. června na několika místech v Plzni a okolí. V rámci bohatého doprovodného programu Plzeň zažije například staročeský jarmark s ukázkou tradičních lidových řemesel.

Jedinečnou příležitostí navštívit kostely v Plzni i blízkém okolí během večera a noci je tradiční Noc kostelů, která letos připadá na 9. června. Na řadě míst jsou připraveny komentované prohlídky, výstavy a doprovodný kulturní program. Další pozoruhodná noc se dehraje v pátek 23. června v Lochotínském amfiteátru– velkolepá operní akce pod širým nebem Noc s operou. Letos zazní operní gala Verdiho nejznámějších árií spolu s Orffovou skladbou Carmina Burana ve scénickém provedení. Jeviště amfiteátru zaplní stovky účinkujících, honosná kostýmní výprava s bezmála tisícovkou dobových kostýmů slibuje strhující podívanou.

Mimořádný kulturní zážitek je připraven také na konec června, kdy Divadlo J. K. Tyla otevřesvé zákulisí návštěvníkům. Komentované prohlídky Velkého a Nového divadla v pondělí 26. června začínají v 8, 10, 12, 14 a 16 hodin. (Vzhledem k omezené kapacitě je vhodné vstupenky rezervovat předem, a to buď přímo v pokladně předprodeje divadla anebo telefonicky či emailem – Zuzana.Kalousova@djkteu, tel.: 378 038 061). Inspirativní setkání se světovou kinematografíí je možné zažít každý červnový čtvrtek od 21 hodin v letním kině na nádvoří u Formanky v Plzeňském Prazdroji. Těšit se můžete na filmy Lion, Příchozí, Inferno, Mad Max a Muž na laně. Vstupné je 100 korun včetně piva Pilsner Urquell na uvítanou.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama