reklama

TIP NA VÝLET: Dobřichovický piknik aneb Útok na český rekord – v neděli 10. září na břehu Berounky

reklama

Deka, koš s občerstvením, dobrá nálada a chuť aktivně prožít nedělní odpoledne – taková je vstupenka na Dobřichovický piknik. V neděli 10. září se v Dobřichovicích na louce u Berounky bude nejen odpočívat, hodovat a bavit se, ale také útočit na český rekord – k jeho překonání je zapotřebí alespoň 600 účastníků pikniku. Rozhodný okamžik nastane přibližně v 14.30 hodin, za dohledu komisařů z pelhřimovské Agentury Dobrý den, osvědčující a evidující úspěšné rekordní pokusy.

Ambicí organizátorů Dobřichovického pikniku z agentury GEI-ŠA, z.s. je probudit glanc a noblesu předválečné společnosti, obzvláště vítáni jsou proto účastníci v dobových kostýmech let dvacátých a třicátých, přímo na místě budou k vidění auto, moto či cyklo veteráni. Co naopak na Dobřichovickém pikniku zaručeně nebude? Kolotoče, stánky se zbytečnostmi ani jiné pouťové atrakce. „Nechceme svolávat pasivní lidi, kteří se jen chtějí shromáždit a nechat se bavit. Očekáváme, že co účastník nebo skupina účastníků, to nějaký program, vlastní zábava – badminton, pétanque, kroket nebo třeba knížka či časopis ke čtení,“ upřesňuje za pořadatele Petr Král.

Dobřichovický piknik se koná pod záštitou starosty Dobřichovic ing. Petra Hampla a v neděli 10. září zaplní levý břeh řeky Berounky od zámku až k lávce pro pěší. Pro vzdálenější účastníky bude připraveno provizorní parkoviště. Pravidelné tréninky „piknikování“ probíhají každou druhou sobotu dopoledne v rámci farmářských trhů pod dobřichovickým zámkem (5. 8., 19. 8. a 2. 9.).

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama