reklama

Tipy, které oceníte během slunečných dní na zahradě i na terase

reklama

Máte svůj kousek zeleně, kterou se chystáte na léto zvelebit? Ať už plánujete venkovní posezení na zahradě nebo na terase, přinášíme několik tipů, které během slunečných dní venku určitě využijete a oceníte. 

Pohodlné stolování a grilování venku

Teplé dny lákají nejen k posezení na zahradě či terase, ale vybízejí také ke stolování během snídaně, oběda či večeře. Proč jíst doma, když je venku hezky? „Pokud budete zahradní stůl a židle využívat během celé sezóny, kdy je necháte vystaveny venkovním podmínkám, určitě se vyplatí sáhnout po masivním ošetřeném dřevě nebo pevných plastových či kovových konstrukcích, které odolají i nepřízni počasí. Podle umístění v zahradě pak zvažte nutnost zastínění zahradního setu, a to, zda postačí slunečníknebo zvolíte markýzu. Vybírat můžete i stoly přímo s otvorem pro slunečník, takže odpadá nutnost bočních stojanů či ukotvení do země,“ doporučuje Kateřina Gottfriedová ze společnosti HECHT. 

S výběrem umístění zahradního setusouvisí také výběr prostoru pro gril a samozřejmě i grilusamotného. „Přestože je výběr grilů široký, od elektrických, plynových až po ty na dřevěné uhlí, pro grilování na zahradě bych doporučovala kotlové grily na dřevěné uhlí, které díky otevřenému ohni poskytují opravdový zážitek z grilování, což oceníte při posezení s rodinou i přáteli,“ říká Kateřina Gottfriedová. 

Pro chvíle odpočinku – houpačky a lehátka

Kromě nábytku pro stolování a doplňků by venku neměl chybět ani kousek prostoru pro odpočinek či slunění. K tomu poslouží zahradní houpačky, hamaky či lehátka. Díky široké nabídce dnes již není problém pořídit pohodlné relaxační křeslo, lehátko či houpačku, i pokud jste limitováni prostorem. 

Prosvětlete si teplé večery

Svíčky na zahradě navodí jistě velmi příjemnou intimní atmosféru, pokud si však chcete dopřát pozdější večeři, určitě oceníte ještě dodatečné osvětlení, na které je spoleh i v případě, že trochu zafouká. „Vybírat můžete elektrická zahradní světla nebo solární lampy, které se samy dobíjí během dne. Umístit je můžete na zeď, dům či plot. Drobnější solární osvětlení často nevyžaduje ani složitou instalaci, snadno tak pro ně vyberete například místo mezi záhonky apod.,“ uzavírá Kateřina Gottfriedová ze společnosti HECHT.

Venkovní reproduktory

Pro ty, kteří milují hudbu nebo chtějí venku sledovat třeba filmy, by měla být součástí zahrady či terasy také soustava reproduktorů. „Doporučuji reproduktory Origin Acoustics, které jsou určeny právě do venkovního prostředí. Nejen, že jsou vyrobené tak, aby odolaly celoročně i tvrdším povětrnostním podmínkám, ale navíc dokonale splynou s okolím. Jsou velmi dobře slyšet a nehyzdí exteriér nevzhlednými kabely nebo hranatými bednami,“ říká Ondřej Žatečka, ze společnosti Audiopro. Venkovní reproduktory můžete naistalovat prakticky kamkoliv, na venkovní zdi, pod krovy, na sloupy, různé architektonické prvky, nebo je umístit na venkovním nábytku. Na trhu najdete také reproduktory, které dokonale zmizí v záhonu, případně se skrývají ve schránkách, které vypadají jako zahradní svítidla. Pro opravdu plný zvuk je doplňte venkovními subwoofery. Dokonalé pokrytí venkovního prostoru pak pomůže zajistit také zesilovač pro ozvučení otevřených prostor, díky kterému můžete na zahradě příjemně relaxovat nejen za doprovodu hudby.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama