reklama

Tipy na letní vína na terasu. Léto je prostě nádherné…

reklama

K létu neodmyslitelně patří dobrá vína. Máme pro vás tři tipy, které vás jistě potěší. Hodí se k posezení na terase, nebo třeba na piknik k přáteli. Každé si vychutnáte a určitě budete spokojeni.

Capsula Viola Toscana 
Bílé toskánské víno vinařství Antinori. Má světlou barvu a vzhledem ke své mladosti lehounce perlí, což vínu dodává na svěžesti. Ve vůni je mladé, ovocné a jednoduché, převažuje vůně mirabelek a dalšího žlutého peckovitého ovoce. V chuti převládají tóny zeleného jablka. Výraznější, ale vyvážená kyselina také přispívá ke svěžesti. K dostání v maloobchodní síti, ve vybraných restauracích za 229 Kč.

Torres Verdeo 
Víno z vinařství Miguel Torres, odrůdy Verdeo, se prezentuje svěžestí a výraznými, elegantními tóny exotického ovoce. Má intezivní a výraznou vůni s jasným aroma květin (citrónové květy), podpořené tóny zralého ovoce (kdoule a hrušky). Chuť je jemná a harmonická s dotekem bylinek (fenykl), což je charakteristické pro tuto odrůdu. K dostání v maloobchodní síti, ve vybraných restauracích za 205 Kč.

Freixenet ICE 
Novinka španělského vinařství Freixenet. Šumivé víno, které je vyráběno tradiční metodou kvašení v lahvi. Nabízí jemné perlení v kombinaci s aroma broskví, zralých hrušek, květin a také tropického ovoce. Má krémovou chuť s dlouhým závěrem. Poměr použitých odrůd byl zvolen tak, aby se dalo podávat velmi vychlazené nebo s kostkami ledu. Doporučuje se podávat do velké vinné sklenice s kostkami ledu a plátky ovoce. K dostání v maloobchodní síti, ve vybraných restauracích za 269 Kč.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama