reklama

Tipy na prázdninové letní čtení, užijte si to

reklama

Tipy na prázdninové letní čtení od nakladatelství MOBA. Vychází román od skvělé švédské spisovatelky Kerstin Ekmanové Vlčí kůže, ale i historická detektivka z Anglie roku 1644 Zčin v Yorku.

V překladu Jaroslava Bojanovského vychází román nejlepší švédské současné spisovatelky Kerstin Ekmanové Vlčí kůže (Guds barmhärtighet). Autorka je známá po celém světě zejména díky detektivnímu románu Černá voda z roku 1993, kterým si vydobyla mezinárodní věhlas a získala za něj četná ocenění včetně proslulé Augustovy ceny. V románu Vlčí kůže se vypravíme zpět na začátek minulého století na sever Švédska.

Začátkem jara roku 1916 se mladá porodní asistentka Hillevi Klarinová z Uppsaly vydává do kraje Jämtland. Následuje pastora Edvarda, jenž se tam má ujmout správy farnosti Černá Voda. Hillevi, která je s Edvardem tajně zasnoubená, není na to, co ji na severu čeká, připravena. Kraj neprostupných lesů a černých jezer je odlehlý a drsný, síly přírody ohromné a nepředvídatelné. Lidé tu žijí v demoralizující chudobě a nevědomosti, ve světě, v němž jsou stále živé mýty a pověry. Přes řadu traumatických zážitků se tu však Hillevi setká i s projevy lidského porozumění, přátelství a lásky…

Další kousek 

Do Británie v polovině 17. století nás zavede spletitý kriminální příběh Sama Thomase Zločin v Yorku (The Midwife´s Tale), který do češtiny z originálu přeložila Martina Buchlová.

Porodní bába Bridget Hodsonová je mladá, nezávislá, schopná a všemi vážená. Když je její přítelkyně Esther Cooperová za vraždu manžela odsouzena k smrti upálením, Bridget se rozhodne udělat všechno pro to, aby očistila její jméno a zachránila jí život. Co na tom, že se píše rok 1644, Anglií zmítá občanská válka a York je pod palbou parlamentních vojsk. Bridget spojí síly se služkou Marthou Hawkinsovou a jejich společné pátrání po brutálním vrahovi je zavede do nejchudších yorkských uliček i mezi místní smetánku, kde zjistí, že Estheřin zavražděný manžel zdaleka nebyl tím dokonalým zapáleným puritánem, za něhož ho jeho okolí považovalo.

 

Další červnové tituly, které by rozhodně neměly uniknout vaší pozornosti

  • Neil Cross, Posedlost, britská krimi, předloha seriálu BBC Luther
  • Vlastimil Vondruška, Zločin na Bezdězu, historická krimi, jubilejní 20. příběh Oldřicha z Chlumu
  • Thomas Enger, Horká půda, severská krimi světoznámého autora, který vloni navštívil Prahu
  • Lesley Pearse, Unesená, román
  • Zuzana Koubková, Ztracený templářský poklad, historický román

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama