reklama

Tipy z Divadla Viola: Premiéra povídek Oty Pavla, koncert Yellow Sisters pro děti a další

reklama

Ženské vokální kvarteto Yellow Sisters, bezesporu nejoriginálnější česká a cappella, v Divadle Viola v sobotu 7. dubna od 16 hodin v premiéře představí Jarní zvěřinec.  Nový program pro děti nabídne písničky z alb Zvěřinec 1 a 2, krásné divadelní rekvizity, nový videoklip Čápi letí, výtečné hlasy a beatbox. Malí i odrostlejší diváci se tak mohou těšit, že uslyší krtečka, naháče, krokodýla, veverku, vlaštovku, mravence, kunu ve střeše, trpaslíky, plyšového slona, skřítka Mášrádmáka, luční vílu a další zvířátka z autorských CD Yellow Sisters.

Neméně pozoruhodná premiéra je ve Viole na programu v pátek 13. dubna od 20:00, kdy se na zdejší jeviště po více jak dvaceti letech vrátí Miroslav Donutil, aby divákům zprostředkoval jedinečný zážitek z textů spisovatele Oty Pavla. Pořad Ota Pavel: Moje velká ryba, to je půvabné vyprávění o mamince, povedeném tatínkovi, báječném strejdovi Proškovi, dětství na břehu Berounky a další příběhy plné opravdového života, kde slzy a dojetí střídá očistný smích.

Večer 16. dubna od 20:00 bude Divadlo Viola patřit dalšímu skvělému herci – do textů Jiřího Kyliána se začte Jiří Lábus. Unikátní literárně-baletní kompozice Kylián: Narozen v cizině s podtitulem Povídky a filmové miniatury aneb Každý z nás je věčným emigrantem představuje proslulého tanečníka a choreografa Jiřího Kyliána coby autora povídek. Kyliánova slova v osobité interpretaci Jiřího Lábuse doplňují filmové miniatury, které Jiří Kylián natočil výhradně pro tuto příležitost a ve kterých sám vystupuje.

Legendární Žena z Korinta bude ve Viole k vidění 9. dubna od 20:00. Slavný apokryf Oldřicha Daňka o tajemné návštěvnici v pracovně řeckého dramatika byl nejprve uveden na obrazovkách České televize. Na jeviště Divadla Viola vstoupila Žena z Korinta premiérou v červnu 2013. Kdo je vlastně ta žena a proč jí tak záleží na tom, aby nová Euripidova hra měla jinou zápletku? Vyhraje umělecká inspirace nebo lákavá finanční nabídka? Vtipné dialogy, příběh skoro až detektivní a k tomu mistrovské herecké výkony Hany Maciuchové (Lyké), Jaromíra Meduny (Eurípides) a Johanny Tesařové (Hébé).

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama