reklama

Tohle je budoucnost pohodlného cestování

reklama

Cestování je svoboda a čas je jeho esencí. Ať už jde o pracovní cestu nebo dovolenou, u odbavovací přepážky v odletové letištní hale touží každý cestovatel strávit bez zbytečného stresu co nejkratší dobu. Představujeme první digitální řešení pro odbavení zavazadla RIMOWA Electronic Tag, čímž značka znovu potvrzuje pozici inovátora mezi výrobci kufrů, posouvá hranice a od základu mění způsob cestování.

Díky integrované elektronické visačce, zatím poslední inovaci firmy RIMOWA, mohou cestující své inteligentní zavazadlo odbavit pohodlně z domova, hotelu či po cestě na letiště pomocí chytrého telefonu a následně kufr v odletové hale bez čekání odevzdat.

Létání s kufry RIMOWA se stává ještě pohodlnějším a rychlejším. Převratný systém RIMOWA Electronic Tag využívá digitální technologii, která je zabudovaná přímo do vybraných modelů kufrů RIMOWA. Nahrazuje dosud běžně používané papírové visačky inteligentním datovým modulem, který je součástí kufru. Zobrazené údaje o zavazadle odpovídají velikostí i vzhledem jedna ku jedné dnešním papírovým visačkám. Přechod z analogových na digitální visačky je tak velmi jednoduchý. A stejně jednoduché je i její používání. Vedle digitální palubní vstupenky obdrží cestující od letecké společnosti také digitální údaje o svém zavazadle. Tyto údaje se jedním kliknutím na chytrém telefonu odešlou přes Bluetooth do zavazadla vybaveného elektronickou visačkou. Přenos trvá jen několik málo vteřin a data se během okamžiku zobrazí na datovém modulu kufru. Takto odbavené zavazadlo lze pak bez čekání odevzdat u některé z částečně nebo plně automatizované přepážky na letišti.

V nabídce RIMOWA je možné zakoupit si kufr vybavený technologií Electronic Tag v sedmi kolekcích. Z hliníkových jsou to kolekce Topas, Topas Titanium a Topas Stealth, z polykarbonátových Salsa, Salsa Deluxe, Bossa Nova a Limbo. Displej E Ink Mobius® s elektronickým inkoustem, jenž má oproti LCD displeji několikanásobně vyšší výdrž, je napájen dvěma AAA bateriemi, které vydrží až 800 přenosů. Displej je chráněn pevným sklem, tzv. Gorilla® Glass, jež vyniká svou pevností a odolností vůči poškrábání.

Důležité údaje jsou chráněny před vlhkem, horkem, zimou, otřesy a vibracemi a nemohou být omylem odtrženy, na rozdíl od papírových visaček. Novinka byla na trh uvedena počátkem roku 2016 s leteckou společností Lufthansa, která je první aerolinií podporující odbavení zavazadla přes svoji aplikaci. Další letecké společnosti se chystají zavést tuto novou technologii v blízké budoucnosti.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama