reklama

Tom Beckhäuser: Spanilou jízdu zakončí v Monze

reklama

Seriál vozů formule 4 spěje ke svému závěru. Jezde čeká posladní podnik v italské Monze, na start se postaví i překvapení sezóny Tom Beckhäuser. Osmnáctiletý mladíček z Klecan u Prahy na sebe upoutal pozornost doslova celého motoristického světa.

Ještě před pár měsíci jeho jméno znalo možná pár zasvěcených, pokud vůbec. Tom však udělal obrovský kus práce a posunul se kupředu mílovými kroky. Ve své první sezóně v monopostu a v podstatě za volantem jakéhokoli rychlého vozu dokázal, že se s ním bude muset počítat. Vždyť do té doby měl za sebou jen pár amatérských závodů ve Fordu Fiesta. A najednou se mezi nejlepšími jezdci seriálu Formule 4 umisťoval dokonce i na „bedně“ mezi nováčky! Prakticky z nuly je to obrovský progres.

Během nadcházejícího víkendu ho v italské Monze čeká posledná závod této sezóny, kterou o sobě dal vědět a díky kterého ho začali i odborníci vnímat jako plnohodnotného člena motoristické rodiny. Je v podstatě jedno, jak to na slavném okruhu dopadne. I kdyby Tom skončil poslední nebo vůbec nedojel do cíle, předchozí úspěchy už mu nikdo nevezme. Do dalších sezón je tak rozhodně na čem stavět.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama