reklama

Úroda ze zahrádky a lesa čeká, zpracujte ji rychle a snadno

reklama

Léto už nám ťuká na dveře a na zahradě se začínají objevovat první pěstitelské úspěchy v podobě ovoce a zeleniny a v lese zase narazíte na první houby. Předejděte tomu, že se vám bude vše kupit v lednici či ve spíži a zpracujte je ještě za čerstva – chutně a především zdravě. Nabízíme pár praktických tipů jak úrodu, kterou nestihnete zkonzumovat hned, uskladnit na pozdější časy.

Vědět přesně kolik ovoce nebo zeleniny zpracováváte je pro celý proces mnohdy velmi důležité. S tím vám nejlépe pomůže šikovná digitální váha, a když navíc dokáže najednou zvážit neuvěřitelných 15 kilo, máte vyhráno.

Digitální kuchyňská váha Concept VK5710-2

Má 4 jednotky vážení – g/kg/oz/lb, odvažuje po 1 gramu a funkce dovažování, je pro ni samozřejmostí. Zvážíte na ní vše, co budete potřebovat, a to až do neuvěřitelných 15 kilo. Její hladký povrch je navíc nejen elegantní, ale i odolný, snadno se i udržuje a čistí. Váha jsou vybavena LCD displejem, snadno se ovládá pomocí dotykových tlačítek a po použití se sama vypne.

A když ji zrovna nebudete využívat k vážení, poslouží díky funkci hodin, minutky a budíku skvěle také jako designové hodiny do kuchyně. Je k dostání v nerezovém (VK5710), bílém (VK5711) a černém (VK5712) provedení za 399 korun.

Sušíme ovoce, zeleninu, houby, bylinky i pamlsky pro domácí mazlíčky

Je jednou z nejšetrnějších variant zpracování úrody. Ovoce, zelenina, houby i bylinky si díky ní zachovají vysoký obsah vitamínů a minerálů. Sušíte-li úrodu často a třeba i ve větším objemu, sušička pro vás bude jasnou volbou. Navíc většina dnešních moderních sušiček umí usušit také těstoviny a květiny a lze je použít rovněž k výrobě chutných pamlsků pro domácí mazlíčky– sušeného masa.

Profesionální sušička Concept DOUBLE FAN SO3000

Tento profesionální kousek, který se hodí do každé domácnosti, dokáže hotové divy. Díky příkonu 1000 W dokáže vše usušit až o 30 % rychleji než ostatní sušičky. Troufne si přitom nejen na ovoce, zeleninu, houby, květiny či těstoviny, ale nemusíte se bát ani většího množství ryb, masa nebo dokonce uzenářských výrobků jako jsou například klobásy.

Má 6 nerezových výsuvných plat, která jsou navíc hranatá (34 x 38,5 cm), a tím pádem velmi dobře využitelná, dále digitální časovač až na 99 hodin a dva ventilátory pro rovnoměrné a rychlé sušení. S pomocí LED displeje s dotykovým ovládáním lze teplotu sušičky nastavit od 35 do 70 °C a pak už jen čekat na hotové výrobky. Cena 6 999 korun.

Sušička Concept RAW FOOD SO2020

Přesvědčí snadnou obsluhou, digitálním časovačem na 48 hodin, LED displejem a plynulou regulací nastavení teploty od 35 do 70 °C, díky níž se výborně hodí i pro přípravu RAW stravy. Usuší ovoce, zeleninu, houby, květiny, těstoviny, ryby nebo maso, ale také bylinky a v základní výbavě má i dva speciální RAW tácky. Díky 9 transparentním sítům o průměru 33 cm, které lze mýt v myčce, navíc usušíte velké množství potravin najednou. Cena 1 999 korun.

Sušička Concept SO1060 IN TIME

Prostor v kuchyni není nafukovací, a tak se úspora místa hodí vždy. Zvažujete-li koupi sušičky, ale už nevíte, kam byste ji dali, pak obdélníková varianta bude ta pravá. Díky svému hranatému tvaru je velmi skladnáa obdélníková plata se také perfektně vejdou do každé myčky nádobí. Samozřejmostí sušičky SO1060 je digitální časovač, ventilátor pro rovnoměrné sušení a nastavení teploty v rozmezí 35–70 °C. Cena 1 899 korun.

Zavařování snadno a rychle – ovocné kompoty, okurky a čalamády i šťávy a marmelády

Moderní „zavařováky“ už dávno neumí „jen kompoty“. Zavařovací hrnec si totiž krom ovocných zavařenin hravě poradí i s oblíbenou marmeládou, džemem, masovým pokrmem, a dokonce paštikou.Skvěle poslouží také k udržování teploty horkých nápojů či k výrobě ovocných šťáv a moštů.Pomocníkem bude i při rozpouštění příliš ztuhlého medu, který šetrně nahřeje.

Zavařovací hrnec Concept ZH0030

Tento elektrický zavařovací hrnec se po vyzkoušení stane pokladem vaší domácnosti. Nejenže umí vše výše zmíněné, ale můžete v něm sterilovat třeba i zdravý domácí mošt. Díky časovači navíc budete mít vždy vše pod kontrolou. Nerezový hrnec má objem 27 litrů, lze v něm najednou zpracovat až 11 kusů 720ml sklenic nebo 34 kusů sklenic o objemu 370 ml a má praktický vypouštěcí kohoutek. Jeho teplotu lze regulovat od50 do 100 °C a dobu zavařování je možné nastavit od 20 do 100 minut. Cena 2 999 korun.

Odšťavňujeme rybíz, ovoce, zeleninu a vyrábíme studené dezerty

Šťávu, kterou v letní úrody získáte lze lehce dále zpracovat na skvělé marmelády, sirupy, domácí zmrzlinu nebo nanuky. Fantazii se tu meze nekladou a některé kombinace mohou být až překvapivě lahodné.

Lis na ovoce a zeleninu Concept HOME MADE JUICE LO7065-7

Dokonce i zpracování rybízu zvládne tenhle skvělý domácí pomocník na jedničku. Kromě toho asi ale poradí i s jakýmkoli ovocem, zeleninou, výrobou studených dezertů, smoothie nebo dokonce s přípravou domácího burákového másla. Jeho nespornou výhodou je velký vstupní otvor o průměru 75 mm, do kterého lze vkládat celé ovoce a zeleninu bez předchozího krájení.

Lis využívá moderní technologii dvoufázového procesu odšťavňování – v první fázi jsou suroviny rozdrceny a ve druhé lisovány. Výsledkem tohoto procesu je maximální množství šťávy plné vitamínů a minerálů a minimální množství téměř suchého odpadu. Navíc tím, že lis pracuje rychlostí pouhých 60 otáček za minutu, nedochází ke znehodnocení cenných vitamínův ovoci a zelenině. Výhodou je také to, že suchý odpad, který z přístroje padá, lze dále zpracovat. Vyrobit z něj můžeme placičky, zeleninové karbanátky nebo zdravé sušené zeleninovo-ovocné chipsy.

Zbytky můžete také použít na přípravu domácích müsli tyčinek. Údržba lisu je velmi snadná. Po použití ho stačí jednoduše prolít vodou a v případě potřeby ještě dočistit pod proudem tekoucí vody. Lis má protiskluzové nožičky a příjemný je i systém Anti Drip, díky němuž neunikne z nádoby určené na šťávu ani kapička.

Jako dárek k němu dostanete ještě kuchařku s tipy a recepty na skvělé odšťavňování a také samolepky k označení lahví pro každého člena rodiny. Vyrábí se ve třech barevných variantách: ve stříbrné jako LO 7065, v čistě bílé LO 7066 a v elegantní černé s označením LO 7067. Cena 5 999 korun.

Lis na ovoce a zeleninu Concept LO7110-2

Využívá dvoufázový proces odšťavňování, takže z ovoce i zeleniny vyždímá i tu poslední kapku šťávy a přitom zachová maximální množství jejich vitamínů a minerálů. Díky 120W motoru a kvalitnímu nerezovému sítku zvládne všechny druhy ovoce a zeleniny.

Funkce Anti Drip zajistí, že nic neukápne tam, kam nemá a protiskluzové nožičky přístroj spolehlivě udrží na svém místě. Po použití stačí přístroj jednoduše prolít vodou a v případě nutnosti ještě dočistit pod proudem tekoucí vody. V základním příslušenství najdete také pěchovadlo, čistící kartáček, nádobu na šťávu a také na odpad. Cena lisu je 2 499 korun a k dostání je ve stříbrné (LO7110), černé (LO7111) a červené verzi (LO7112).

Skvělé domácí zeleninové hranolky

Připravit zeleninu do mrazničky na polévku nebo jako základ omáčky nebylo nikdy tak snadné. Elektrické struhadlo to zvládne jedna dvě a s jeho pomocí si navíc můžete udělat i polotovar na perfektní domácí hranolky.

Elektrické struhadlo Concept ES1000 SALAD FRESH

Díky pěti vyměnitelným struhadlůms ním rychle a téměř bez práce nakrájíte nebo nastrouháte jakoukoli zeleninuod mrkve a řepy přes okurku a cibuli až po petržel. Troufne si ale také na tvrdý sýr, oříšky nebo strouhanku. Jeden kousek bude jako druhý, takže váš salát bude nejkrásnější široko daleko.

Na jedničku si poradí také s přípravou brambor nebo jiné zeleniny na pravé domácí hranolky, které se společně se salátkem více než hodí k jakémukoli grilovanému masu. Jednoduše vyměníte ve struhadle disk na „hranolkový“ a za chvíli máte tu nejhorší práci s krájením bezbolestně za sebou.

Hranolky pak můžete doladit podle své chuti a připravit je buď klasicky na oleji, nebo dietněji v troubě.  Nové elektrické struhadlo je snadno rozebíratelné a jeho složení je naprosto intuitivní. Jednotlivá struhadla jsou vyrobena z kvalitního nerezu a lze je bez problému mýt v myčce. Cena 1 499 korun.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama