reklama

V novém seriálu Kadeřnictví si Patricie Solaříková zahraje zručnou nehtařku

reklama

V průběhu května uvede internetová televize Stream.cz nový seriál Kadeřnictví. Ve dvaceti dílech budou hybnou silou napříč všemi díly ženy několika generací, které řeší ty nejsložitější otázky života – vztahy, práci, krásu a módu, přičemž dochází k názorovým střetům generací. V seriálu si zahrají Patricie Solaříková, Jana Krausová, Veronika Gajerová, Jana Bernášková, Nela Boudová, Jana Stryková a Natálie Holíková. Na tiskové konferenci v pražském kadeřnictví Linea pak herečky prozradily detaily o svých postavách a jak by si sami vedly v takovém kreativním oboru.

Jednou z hlavních postav je nehtařka Nela, kterou si zahraje Patricie Solaříková. „Je to strašně vtipné, protože já nejsem zrovna člověk, který by řešil nehty a make-up, takže mě to opravdu baví. Přece jen, kdybych hrála sama sebe, tak je to nuda, zatímco tady se člověk může na té postavě pipiny vyřádit, dělá u toho různé ptákoviny,“ řekla ke své nové roli herečka, která je známá především jako spravedlivá a rozumná učitelka Tereza z Ulice.

„Moc bych si přála, aby si mě lidi pamatovali i odjinud, než jako Terezku z Ulice, i když mám ten seriál a svojí postavu moc ráda, ale budu ráda, když se vyřádím i jinak a jinde,“ podotkla usměvavá blondýnka. A jak by si v reálném životě vedla jako nehtařka v salónu? „To by vám mohla potvrdit Janička Bernášková, když jsem jí při jednom dialogu lakovala nehty, že to měla všude, chudák. Opravu nejsem manuálně zručná, ale naštěstí to tam není nijak vidět, protože nejde o to, jak lakuju nehty, ale co tam říkáme,“ přiznala Solaříková a dodala: „Třeba kreslení mi opravdu nejde. Baví mě vařit a péct, ale že bych to nějak naaranžovala na talíř, to už také zavání průšvihem. Takže já na ty manuální věci opravdu nejsem. Přišít si knoflík a takové věci nechávám radši mamince.“

O chod kadeřnického salónu se stará majitelka a vedoucí Zuzka – starší dáma, která je rozumná a chápavá. Této postavy se chopí herečka a výtvarnice Jana Krausová, které je sympatická především Zuzčina empatie. „Ochranitelské rysy a empatii mám, především u dětí, v rodině a u blízkých lidí. Doufám, že se to do mé postavy promítne,“ řekla Jana, která by si na kadeřnickou profesi i troufla. „Zkoušela jsem to na rodině. Stříhala jsem partnery a děti a byli spokojení vždycky,“ netajila se herečka. Sama však s účesy příliš neexperimentuje a jen jednou zvolila odvážnější střih. „Jednou jsem měla krátké vlasy s patkou, když byli kluci malí, protože jsem chtěla změnu a také jsem je potřebovala ozdravit, protože když jsem točila delší dobu, tak ty vlasy trpěly,“ přiznala.

Upovídaná modelka a kadeřnice Lucka, tou se v seriálu stane Jana Bernášková. „Moje postava je 35letá kadeřnice, svobodná singl holka, která hledá pravou lásku naivním způsobem a pořád věří, že najde toho pravého a má velkou spotřebu, ale ne protože by byla promiskuitní, ale protože si nevybírá úplně vhodné typy. Je také veselá a umí si ze sebe dělat legraci,“ popsala svou postavu Jana a dodala, že s ní má pramálo společného. „Má jinou vizáž než já. Má nevkusně odbarvené vlasy a pořád se na sebe snaží upoutat pozornost a ty chlapy na sebe pořád láká takovým špatným nevyzrálým způsobem,“ řekla herečka, která si svůj kadeřnický um vyzkoušela na svých dětech.

„Stříhám dětem občas ofinu a je to velmi znát. Justýnka má opravdu všechny fotky z dětství takové pekelné, protože u kadeřníka vždycky to dítě řve a nenechá se ostříhat, takže jsem se s ní bála chodit a oddalovala jsem to, co to šlo, tak jsem jí aspoň stříhala ofinku a ona neposeděla, tak měla takové velké zuby a jak jsem to zarovnávala, tak měla ofinku až nahoru vykousanou,“ smála se Jana. První série bude obsahovat 20 dílů, které mohou diváci sledovat na internetové televizi Stream.cz 4x týdně od poloviny května 2018. Délka každého dílu bude 6 minut.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama