reklama

Zdeněk Piškula: Já a namalovat klapku? Neděste mě ani sebe!

reklama

Kdo se chtěl potěšit trochou „výtvarna“ měl včera (ve středu) mimořádnou příležitost.
V prostorách Divadla Hybernia proběhla vernisáž uměleckých klapek, na které svými výtvory přispěli přední čeští výtvarníci. Pořadatelé Zlín Film Festivalu, jehož je Salon filmových klapek součástí, představili 145 originálních děl, mezi nimiž nechyběly obrázky např. od Ivy Hüttnerové, Kristiana Kodeta, ale i herečky Dagmar Havlové a dalších.

Vernisáž odstartovala dcera Zdeňka Milera Kateřina, která na svou klapku namalovala, jak jinak, než krtečky a dílko nazvala Růže pro Tebe. „Ta zvířátka už zvládám hravě, ovšem musím ještě natrénovat ty růže. Docela jsem se při jejich tvorbě přesvědčila, že na malbě květin musím ještě zapracovat, takže do příštích klapek musím některé detaily doladit,“ s úsměvem vysvětlila Kateřina Miler.

Se svou uměleckou trochou do mlýna mohli přijít i další umělci, třeba oblíbený herec Zdeněk Piškula. Ten ovšem, jak kategoricky sdělil, do budoucna s malováním klapek nepočítá. „Nepočítám s žádným malováním. Sice jsem chodil na výtvarnou výchovu, ovšem v téhle nádherné činnosti určitě nevynikám. Neděste mě ani sebe, každý by se měl držet svého kopyta, takže zůstanu u herectví, než abych svými výtvory zahlcoval výstavy. Když vidíte tyhle klapky, které jsou fakt nádherné, slibuji, že osobně si budu malovat jen pro sebe,“ uvedl Zdeněk Piškula.

Podobně s kreslením je na tom i moderátorka vernisáže Dana Morávková. „Malování mě baví, ale jen doma v soukromí. Když chci vidět krásu, zajdu si třeba sem. Těch 145 kousků umělecky ztvárněných klapek, které se budou ve Zlíně na festivalu dražit a jsou vystaveny tady mě pohladí po duši a jsem spokojená. Lépe s kreslením je na tom, přiznávám, manžel Petr, ale ani on nepošilhává po tom, že by jako výtvarník prorazil. Umí něco jiného a drží se jen své parkety,“ řekla Dana Morávková a šla si ještě jednou prohlédnout všechna vystavená díla.

Foto: Herminapress

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama