reklama

Vánoce u Dany Morávkové? Pořádná česká klasika

reklama

Pomalu se blíží nejkrásnější svátky roku. Každý si je asi užívá trošku jinak, ale herečka DANA MORÁVKOVÁ (45) ctí klasiku a nikdy nemíní spolu s rodinou nic na ní měnit.

„Milovala jsem tyhle svátky jako malá holčička a vydrželo mi to do dospělosti. Já si třeba na rozdíl o jiných lidí, nedokážu představit, že bychom byli s rodinou na Štědrý den třeba někde na pláži u moře. Každý z nás preferuje něco jiného. My jsme prostě doma, a tak to i do budoucna zůstane. Já už jsem začala zdobit interiér a až to hlavní, nejslavnostnější, přijde, půjdeme si pro dárky pod stromeček,“ prozradila Dana.

Štědrý večer ovšem nejsou jen dárky, ale i zvyky, kapr a salát atd. atd. „Olovo jsme nikdy nelili, ale jinak jsme pouštěli skořápky se svíčkami, rozkrajovali jablíčka, a to chystáme i na letošek. Ovšem kapra a ryby vůbec k jídlu nemusíme. Budou, jako vždy, řízky a samozřejmě bramborový salát. A jako tradičně po večerních hodech vyrážíme do kostela na půlnoční,“ doplnila Morávková.

Jak přiznala všechny dárky ještě nakoupené nemá, ale času doplnit štědrovečerní nadílku je relativně dost. „Samozřejmě. Nic se nemůže uspěchat a něco ještě obhlédnu. Nechtějte ale, abych prozrazovala, co to bude. Jde přeci o překvapení. A co budeme dělat po Vánocích? Na to je jednoduchá odpověď. Krátce po Štědrém dnu hraji v divadle a pak se přesuneme na hory. Doufám, že bude sníh a vstup do Nového roku oslavíme nejen přípitkem, ale i sportováním,“dodala Dana Morávková.

Foto: Herminapress

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama