reklama

Ve Vlašimi bude jezdit již druhý sociální automobil

reklama

Zcela nový vůz značky Dacia Dokker mohu nyní využívat pracovníci a klienti vlašimské charity. Slavnostní předání automobilu proběhlo v úterý 30. července 2019 za účasti dané organizace a poděbradské reklamní agentury Kompakt, která tento projekt zaštiťuje. Vozidlo budou zaměstnanci zařízení využívat při poskytování sociálních služeb a k dalším podpůrným aktivitám.

Charita Vlašim poskytující i terénní služby, jako osobní asistenci či domácí zdravotní péči, obdržela svůj první vůz v rámci projektu Sociální automobil. Ten funguje po vzoru evropských měst již 20 let, za tu dobu Kompakt předal v České republice na stovky vozidel. Charita na Benešovsku získala v celkovém pořadí již 786. automobil. V rámci tohoto projektu pak bylo ve Vlašimi předáno už druhé vozidlo.

„Myslíme si, že každá společnost, která s úspěchem provozuje svou činnost, by měla alespoň malou částí pomoci těm, kteří to opravdu potřebují. Pro většinu zařízení pečujících o seniory nebo hendikepované není zrovna jednoduché pořídit si nový vůz, protože soustřeďují finanční prostředky především na péči o své klienty. Proto jsme se rozhodli vzít situaci do svých rukou a zařízením i organizacím pečujícím o osoby nacházející se v nouzi tímto způsobem pomoci,“uvádí Miroslav Káninský, jednatel společnosti Kompakt.

Na financování vozu se podílelo asi 61 subjektů napříč obory od velkých firem až po nejmenší jednotlivce z místních obyvatel i přilehlého okolí.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama