reklama

Veleň bude mít novou školu. Postaví ji společnost HSF System

reklama

Stavební společnost HSF System staví novou budovu základní školy v obci Veleň ve Středočeském kraji. Výstavba proběhne ve dvou etapách. Nová budova zvýší celkovou kapacitu školy na 290 žáků. Dokončení je plánováno na rok 2019. Hodnota veřejné zakázky je přibližně 72 milionů korun. Dotaci na projekt poskytlo Ministerstvo financí České republiky.

Nová budova Základní školy Veleň bude mít devět učeben s celkovou kapacitou 225 žáků. Projekt dále zahrnuje výstavbu šaten, jídelny a tělocvičny.

„Novou budovu stavíme z důvodu nedostatečné kapacity naší současné školy a chybějících prostor pro II. stupeň základní školy. Po dokončení investice může veleňskou školu navštěvovat okolo 290 žáků. Navíc můžeme základní vzdělání na II. stupni ZŠ poskytnout i dětem ze sousedních obcí Sluhy a Brázdim,“ říká místostarostka Veleně Radka Matějková

Nová budova se bude stavět ve dvou etapách. „V první etapě výstavby chceme dokončit učebny a hlavní vstup do budovy, aby se nová budova školy mohla pro žáky otevřít na začátku školního roku 2018. Tělocvična pak bude končena v roce 2019,“ říká obchodní ředitel společnosti HSF System Tomáš Hess. Fasáda vstupní části bude kombinovat klasické stavební materiály se dřevěným obkladem.

Rozšíření školních kapacit v obci Veleň bude stát přibližně 72 milionů korun. Větší část investice pokryje dotace z Ministerstva financí České republiky. Z programu Podpora rozvoje a obnovy regionálních škol v okolí velkých měst půjde na projekt celkem 54 milionů korun.

 

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama