reklama

Veterináři varují před zápachem z tlamy psů a koček. Může způsobit vážné zdravotní potíže!

reklama

Každý, kdo má doma psa, kočku nebo se setkává s někým, kdo je má doma, to dobře zná. Zvíře pootevře tlamu a zavane mu z ní, a to někdy velmi nepříjemně. Nejde jen o kosmetický či estetický problém, ale může značit i velmi vážný zdravotní problém.

Veterináři varují, že takové zvíře může velmi vážně onemocnět. „Jedná se prvotně o zubní plak a zubní kámen. Někdy i o bolavé a někdy bohužel i hnisající, krvácející a bolavé dásně. Je to velmi podobné jako u nás u lidí,“ říká veterinářka Tereza Šnepová. Samozřejmě, že někdy je nutné řešit problém zákrokem ve veterinární ordinaci, což ale stojí nemalé peníze a většinou zbytečně. Stejně jako u lidí, tak také u zvířat platí, že nejlepším lékařem je prevence. Samotný zápach z tlamy je způsoben těkavými sirnými sloučeninami, jež produkují bakterie vyskytující se v tlamě psů. Kromě zubního kamene a zánětů, můžou být ohroženy životně důležité orgány. „Zubní kámen zdaleka není jen kosmetický problém, jak si mnozí lidé myslí. Je vždy provázen zánětem dásní a závěsného aparátu zubu, pro zvíře je často tento proces bolestivý, může dojít až ke ztrátě zubu. Kromě toho velká množství bakterií se neustále uvolňují do krevního oběhu, tím zatěžují imunitní systém a mohou způsobit infekci ve vzdálených orgánech, jako jsou srdce, játra, ledviny… Pro majitele je samozřejmě obtěžující často velmi intenzivní zápach z tlamy,“ míní MVDr. Šnepová. Proto, aby majitel psa či kočky předešel podobným potížím může udělat velmi málo. Poradit se s lékařem, který velmi rád doporučí některý z přípravků. Což nestojí tisíce korun, ale chovatel se vejde s rozpočtem do pár stokorun!

Co je nejlepší?

Pro zdravé zuby a dásně a tedy i celkové zdraví zvířete je zde přelomový prostředek v péči o zuby a dásně psů i koček, PlaqueOff® Animal. Ten na rozdíl od různých žvýkacích tyčinek nepotlačuje pouze zápach z tlamy, ale odstraňuje původ – zubní plak a redukuje zubní kámen. „Přípravek je usušená mořská řasa, která obsahuje vysoké množství fukosy, která právě významně potlačuje růst bakterií a tím zabraňuje vzniku a rozvoji zubního plaku, zubního kamene a tím zánětu a zápachu z tlamy,“ radí veterinářka Podávání tohoto přípravku je určitě snazší než čištění zubů, protože tato malá odměrka granulek se nasype na krmení, ať granule či konzervu a přes zažívací trakt se účinná látka dostane do krve a z ní pak do slin, kde působí proti zubnímu kameni a zubnímu plaku. „První známky účinku majitel postřehne tak, že zhruba po 14 dnech přestává psovi či kočce cítit z tlamy. Narušování zubního kamene nastává v rozmezí 3- 8 týdnů, přičemž přípravek by se měl podávat dlouhodobě pro potlačování vzniku zubního plaku i kamene,“ dodává MVDr. Tereza Šnepová. Přípravek je běžně dostání v ordinacích veterinárních lékařů a můžete objednat i na eshopu www.alavis.cz.

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama