Víkendové tipy z Finále Plzeň: Sobota a neděle plné filmových projekcí a doprovodných akcí

Autor: dne 11 dubna 2019

Aktuální filmové hity, exkluzivní premiéry a předpremiéry, výběr z filmů roku 2018, komedie, dramata, dokumenty…  32. ročník festivalu Finále Plzeň, který se v západočeské metropoli koná od 11. do 16. dubna, zve na mimořádně intenzivní víkend nejen s českou kinematografií! V sobotu 13. a v neděli 14. dubna se bude dít mnoho zajímavého také mimo kinosály. V rámci festivalového doprovodného programu se uskuteční autorská čtení, DJ‘s party či maraton oblíbeného televizního seriálu Most!

Aktuální 32. ročník Finále Plzeň návštěvníkům nabízí jedinečnou kolekci filmových, televizních a internetových počinů z uplynulého a letošního roku, včetně snímků, které vznikly v mezinárodních koprodukcích. Sekce V síti roku 2018 v sálech Měšťanské besedyv sobotu promítne například film o lásce, basketbalu, hrdinství a životě ve stínu politiky Zlatý podraz(13. 4., 16:00) nebo Hovory s TGM(13. 4., 13:30) s Martinem Hubou oceněným za svůj výkon v roli prvního československého prezidenta Cenou české filmové kritiky 2018 v kategorii Nejlepší herec. V neděli následuje detektivní drama Miss Hanoi(14. 4., 21:00), Mars(14. 4., 21:30) – vztahová romance o láskách, přátelstvích, nadějích a obavách, které sbíráme celý život na Zemi a pak si je odneseme na jinou planetu, a další snímky.

Atraktivní součástí víkendového filmového programu je sekce První úlovek s předpremiérami a premiérami hraných a dokumentárních filmů.Jedním z nejočekávanějších je Moje století (13. 4., 19:00) – dokument režisérky a herečky Theodory Remundové, která oslovila 25 stoletých lidí a na jejich osudech zaznamenává uplynulé století od roku 1918. Na stejném místě, v Měšťanské besedě, se představí slovenské psychologické drama s Miroslavem Krobotem Ostrým nožem (14. 4., 19:00) nebo česko-izraelský povídkový film Problémy prvního světa (14. 4., 21:30). Připravena je také premiérová projekce posledního případu Detektivů od Nejsvětější trojice Živé terče(14. 4., 17:00).

Sekce Na vlně 2019s výběrem z nových českých a slovenských filmů láká diváky na novinku Teroristka(13. 4., 18:30) s neodolatelnou Ivou Janžurovou v hlavní roli i neméně zábavnou černou komedii Úhoři mají nabito(13. 4., 21:00). Nová sekce České stopy v mezinárodních koprodukcích okoření filmový víkend provokativním snímkem oceněným Zlatým medvědem na Berlinale 2018 Touch me not(13. 4., 13:30). Sekce Dimenze dokumentu 2018přinese ve filmu V Mosulu unikátní svědectví o městu v ruinách, které jedna z největších katastrof dneška obrala o duši (13. 4., 21:00).

O příjemné rozptýlení od intenzivních filmových zážitků se postará autorské čtení Ester Geislerové aJosefiny Bakošové v sobotu 13. dubna od 17:00 v Měšťanské besedě. Číst ze své nejnovější knihy Terapie sdílením 2 budou nejen obě dámy, ale také herci Jan Cina Petr Vančura, kteří jsou hlavními tvářemi festivalové kampaně. Na stejném místě a ve stejný čas, jen o den později – v neděli 14. dubna, představí svou novinku Veselí Radka Třeštíková, nejprodávanější česká autorka současnosti. O hodinu dříve uvede film Po čem muži touží, na kterém se poprvé podílela jako spoluscénáristka. Oblíbenésilent kinov ŠKODA JS zóně v Kopeckého sadech se vstupem zdarma v sobotu a neděli uvede všechny epizody seriálového hitu České televize Most!  Volný vstup bude také na party s DJ Sta v Café Regner, která vypukne 13. dubna ve 20:00 – afterparty DJ’s Hoffee & Mára. V sobotu festivalový hudební program ozdobí také Soundtrack Movie Night v originálním kulturním prostoru MōōVEMENT. Vinylová přehlídka toho nejlepšího, co zaznělo na stříbrném plátně, všechny zaručeně roztančí.

Pro přidání komentáře se musíte přihlásit Přihlášení

Napište odpověď